DOKUMENDI KOOSTAMINE

Ainuosaniku otsus juhatuse muutmiseks

Osaühingu juhatuse liikmed valitakse ja kutsutakse tagasi osanike poolt v.a. juhul, kui osaühingul on nõukogu, sel juhul valib ja kutsub juhatuse liikmed tagasi nõukogu. Kui ühingul on vaid üks osanik, valitakse juhatuse liikmed ainuosaniku otsusega. Avokaado ainuosaniku otsus juhatuse muutmiseks sobib kasutamiseks, kui:

 • osaühingul on vaid üks osanik
 • osaühingul ei ole nõukogu
 • osanik soovib senise juhatuse tagasi kutsuda või nimetada uusi juhatuse liikmeid

Koosta otsus

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kas juhatuse valimise otsus peab olema lihtkirjalik, notariaalselt või digitaalselt allkirjastatud?

Ainuosaniku otsus, mis on aluseks juhatuse liikme valimisele, peab ainuosaniku allkiri olema kas notariaalselt kinnitatud või peab otsus olema digitaalallkirjastatud.

Samas juhime tähelepanu, et ettevõtjaportaali kaudu otsuste äriregistrile edastamisel peavad otsused olema digitaalselt allkirjastatud. Võib küll edastada ka skaneeritud koopiaid paberdokumentidest, kuid sel juhul tuleb lisaks saata äriregistrile ka paberkandjal originaaldokument.

Kelle võib juhatuse liikmeks valida?

Juhatuse liige peab olema teovõimeline füüsiline isik.

Juhatuse liikmeks ei või olla ka isik, kelle suhtes kohus on kohaldanud juhatuse liikmena tegutsemise keeldu või ettevõtluskeeldu, samuti isik, kellel on keelatud tegutseda samal tegevusalal, millel tegutseb osaühing, või kellel on keelatud olla juhatuse liige seaduse või kohtulahendi alusel.

Juhatuse liikmeks ei või olla ka isik, kes on samaaegselt samas ühingus nõukogu liige. Põhikirjas võib ette näha ka muid isikuid, kes ei või olla juhatuse liikmeks.

Kas juhatuse liige peab olema valitud kindlaks perioodiks või võib olla valitud ka tähtajatult?

Osaühingu juhatuse liige valitakse tähtajatult, kui põhikirjas ei ole ette nähtud tähtaega.

Praktikas on tavapärane on see, et kui juhatuse liige on ühtlasi osanik, siis valitakse juhatuse liige tähtajatult. Kui aga juhatuse liige on palgatud väljastpoolt osaühingut juhtima, siis on tema ametiaeg tavapäraselt tähtajaline ja vastav tähtaeg sätestatakse ka põhikirjas.

Kas juhatuse liige ise peab ka juhatuse liikmeks saamiseks oma nõusoleku andma?

Jah, juhatuse liikmeks valimiseks on vajalik tema nõusolek.

Juhatuse liikme nõusolek peab olema kas digiallkirjastatud või notariaalselt kinnitatud. Paljudel juhtudel on võimalik anda juhatuse liikme nõusolek ettevõtjaportaali avalduse esitamise käigus, kuid aeg-ajalt võib tekkida vajadus ka eraldiseisva nõusoleku esitamiseks.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid