DOKUMENDI KOOSTAMINE

Ainuosaniku otsus osa registreerimiseks EVK-s

Osaühingud on kõik registreeritud äriregistris, kuid osaühingu osa võib ka registreerida Eesti Väärtpaberite Keskregistris (EVK). Sellisel juhul peab osanike nimekirja EVK ning sellisel juhul ei pea osa võõrandamiseks sõlmima notariaalset lepingut. Avokaado ainuosaniku otsus osa registreerimiseks EVK-s sobib kasutamiseks kui:

 • osaühingul on vaid üks osanik
 • osanik soovib osa EVK-s registreerida

Koosta otsus

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kas ainuosaniku otsus peab olema lihtkirjalik, notariaalselt või digitaalselt allkirjastatud?

Ainuosaniku otsus osa EVK-s registreerimiseks tuleb vormistada vähemalt kirjalikult ja allkirjastada ainuosaniku poolt. Arvestades, et osa registreerimise otsus tuleb edastada EVK-le ning seda on kõige lihtsam teha elektrooniliselt, siis on mõistlik ka otsus vormistada digitaalselt allkirjastatuna. Samas on võimalik EVK-le dokumente esitada ka paberkandjal.

Miks registreerida osaühingu osa EVK-s?

Kindlus

Osaühingu osanikud, partnerid ja kreeditorid saavad olla kindlad, et kõigi osanike huvid on võrdselt kaitstud. Osanike osasid hoitakse nende isiklikel (või juriidiliste isikute) väärtpaberikontodel ning osanikel on igal hetkel internetipanga vahendusel ülevaade oma osalusest ning kontroll oma investeeringu üle.

Õiguskindlus suurendab registreeritud osaühingu usaldusväärsust krediidiasutuste silmis ning võib lihtsustada laenu saamist.

Kuna investorite huvid on paremini kaitstud, on väärtpaberid likviidsemad - osanikul või tema pärijal on lihtsam ettevõtte osanike ringist väljuda. Ettevõttel on samuti lihtsam kaasata täiendavaid investeeringuid.

Mugavus

Tehinguid osadega - osade ostmist, müüki ja pantimist - saab kiiresti ja lihtsalt teha pangas. Erinevalt registreerimata osaühingust puudub vajadus tehinguid notariaalselt tõestada.

EVK pakub registreeritud osaühingutele lisatasu eest mitmeid mugavusteenuseid sh üldkoosolekute korraldamise teenust ning aitab korporatiivsete sündmuste läbiviimisel.

Info osanike ja osaühingu väärtpaberitega tehtud tehingute kohta on registreeritud osaühingu juhatuse liikmetele ja volitatud esindajatele igal ajal kättesaadav e-Registrist.

Raha- ja ajasääst

Kuna tehinguid osadega ei ole vaja notariaalselt tõestada, on võimalik kokku hoida notaritasude arvelt.

Kas EVK registreeringuga kaasneb ka mingeid kohustusi?

Jah, EVK-s registreeritud äriühingu juhatusel on kohustus EVK-d teavitada järgmisest:

 • kõigist muudatustest registris registreeritud väärtpaberite omanike õigustes ja kohustustes, sh kõigist muudatustest võlakohustuste intressimäärades või tingimustes ning nende aktsiatega kaasnevates õigustes, mille vastu vahetusvõlakirjad on vahetatavad
 • ühinemis-, jagunemis- või ümberkujundamisotsuse tegemisest, likvideerimisotsuse vastuvõtmisest või pankrotimenetluse algatamisest osaühingu suhtes
 • muudatustest isikute osas, kes on õigustatud osaühingut esindama suhetes EVK-ga
 • osaühingu nime, asukoha, kontaktandmete (posti-ja e-posti aadress ning sidevahendite numbrid) muutumisest
 • dividendi maksmise kohta otsuse tegemisest

Kas EVK registreeringuga kaasnevad ka mingid kulud?

Jah, EVK-s registreerimine on tasuline, samuti tuleb maksta tasusid erinevate registritoimingute eest. EVK hinnakiri on leitav siit: https://www.e-register.ee/et/ariuhingule/hinnakiri/

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid