DOKUMENDI KOOSTAMINE

Äriruumi tagastamise akt

Äriruumi tagastamise soovitame alati fikseerida aktiga. Tagastamise aktis fikseeritakse tagastatavad ruumid, vara, nende seisukord ja mõõdikute näidud. Akt on vajalik ka tagastamise aja ja tagastatud asjade seisukorra fikseerimiseks. Aktis kirjeldatule saavad pooled tugineda puuduste olemasolu või puudumise tuvastamisel. Avokaado äriruumi tagastamise akt:

 • sobib nii eraldiseisva äriruumi kui maja tagastamisel üürilepingu lõppemisel
 • aitab pooltel fikseerida tagastatava ruumi ja vara seisukorra
 • võimaldab ennetada võimalikke vaidlusi üüripinna seisukorra osas
 • võimaldab kokku leppida puuduste kõrvaldamise või hüvitamise osas

Koosta akt

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kas tagastamise akti koostamine on kohustuslik?

Sarnaselt äriruumi üleandmise aktiga ei tulene seadusest äriruumi tagastamise akti koostamise kohustust, kuid kindlasti on soovitav vastav akt koostada. Tagastamise akt tõendab ruumi üürileandjale tagastamise fakti, samuti saab selles ära märkida tagastatavate ruumide ning vara seisukorra tagastamise hetkel ning mõõtjate näidud lõpparvestuse tegemiseks.

Korrektselt vormistatud tagastamise akti olemasolu aitab vähendada võimalikke vaidlusi üüritava ruumi tagastamise või seisukorra osas.

Mis teha, kui üks pooltest ei tule tagastamise akti alla kirjutama?

Tihtipeale on sellise olukorra puhuks ka üürilepingus vastavad sätted. Tavapäraselt on sellisel juhul akti koostanud ning ruumi tagastamiseks kohaletulnud poolel võimalus akt koos tunnistajatega ise allkirjastada ning edastada selliselt allkirjastatud akt teisele poolele. Sellisel juhul on fikseeritud, et akti koostanud pool on lepingust tuleneva äriruumi üleandmise kohustuse täitnud.

Kas üürileandja ja üürnik peavad akti isiklikult allkirjastama?

Kui üürileandja või üürnik ei allkirjasta akti isiklikult, siis peab isikul, kes akti allkirjastab, olema vastavalt üürileandja või üürniku esindamise õigus. Kui üürileandjaks või üürnikuks on juriidiline isik, siis seadusejärgseks esindajaks on juhatuse liige, kuid aktile saab üürileandja või üürniku nimel alla kirjutada ka vastavat volitust omav isik. Kui allkirjastaja tegutseb volituse alusel, siis on soovitav kontrollida volikirja olemasolu ning võimaluse korral säilitada volikirja koopia koos aktiga.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid