DOKUMENDI KOOSTAMINE

Autorendileping

Autorendilepinguga annab auto omanik või valdaja talle kuuluva või tema valduses oleva auto teise lepingupoole kasutusse ning teine lepingupool kohustub auto kasutamise eest maksma tasu. Avokaado autorendileping sobib kasutamiseks:

 • enamike sõidukite rendile andmise korral
 • kui soovite anda auto rendile konkreetsele isikule või isikute ringile
 • kui soovite sätestada piiranguid läbisõidu, kasutamise riigi või kasutajate osas

Koosta leping

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kas autot saab rendile anda ainult omanik?

Auto rendile andmiseks peab rendileandjal olema selleks õigus. Auto omanikul on üldjuhul alati auto käsutamise, sealhulgas kasutusse andmise õigus. Samas, auto rendileandja ei pea alati olema auto omanik. Näiteks enamik autorendiettevõtteid ei ole renditavate autode omanikud, vaid need on liisitud ning omanikeks on liisinguandjad. Selleks, et auto valdaja, kes ei ole auto omanik, saaks autot rendile anda, peab talle auto omaniku poolt olema antud vastav õigus.

Kes auto rentnik tohib autot edasi kellegi teise kasutusse anda?

Üldreegel on, et rendile antud autot tohib edasi teiste isikute kasutusse anda vaid rendileandja nõusolekul. Soovitav on kindlasti rendilepingus ära määrata, kas rentnikul on õigus auto edasi kasutusse anda ning määrata konkreetsed isikud, kellel on õigus autot kasutada.

Kes vastutab renditud auto hooldamise ja remondi eest?

Üldreeglina kohustub auto rentnik teostama harilikuks säilitamiseks vajalikku hooldust ning juhul, kui tema süül on sõiduk kahjustunud või hävinud, siis hüvitama vastava kahju.

Pooled saavad lepingus kokku leppida hooldus- ning remondikohustuste (samuti ka mistahes muude kohustuste, näiteks kindlustusmaksete) jaotuses, mis võib erineda eelmainitud üldpõhimõttest.

Kas auto rendile andmisel peab kindlasti maksma tasu?

Iseenesest ei ole kohustust auto teisele isikule kasutusse andmisel selle eest kindlasti tasu nõuda. Eraisikute omavahelistes suhetes ei ole probleeme, kui soovitakse sõiduk tasuta teise isiku kasutusse anda, kuid ettevõtete vahelistes suhetes tuleb pöörata tähelepanu ka maksuküsimustele. Olenevalt konkreetsest olukorrast ja suhtest tuleb hinnata, kas tasuta kasutusse andmine võiks endaga kaasa tuua erisoodustusmaksu või ettevõtlusega mitteseotud kulude tulumaksu kohustust.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid