DOKUMENDI KOOSTAMINE

Hüvitise nõue lennu hilinemise eest

Vastavalt Euroopa Liidu regulatsioonidele, on lennureisijal õigus nõuda hüvitist, kui lend hilineb vähemalt üle kolme tunni. Hüvitise saamiseks tuleb esmalt pöörduda vastava lennuettevõtja juurde ning, kui sealt abi ei saada, Tarbijakaitseameti poole. Avokaado hüvitise nõue lennu hilinemise eest sobib kasutamiseks kui:

 • lend hilines vähemalt kolm tundi
 • reisija soovib saada hilinemise eest hüvitist
 • kaebus esitatakse ühe või mitme reisija nimel

Koosta nõue

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kui palju peab lend hilinema, et hüvitist saada?

Lennu hilinemise aeg sõltub lennu pikkusest. Lennuettevõtjal on kohustus pakkuda reisijatele lennu hilinemise ajal abi ja pärast seda hüvitist, kui lennu kavandatud väljumisaeg hilineb:

 • kaks tundi või rohkem kuni 1500 km pikkuste lendude puhul
 • kolm tundi või rohkem kõikide üle 1500 km pikkuste EL-siseste lendude ja kõikide muude 1500-3500 km pikkuste lendude puhul
 • neli tundi või rohkem kõikide muude lendude puhul

Kui suurt hüvitist on võimalik saada?

Ka hüvitise suurus sõltub lennu pikkusest.

 • kuni 250 euro ulatuses kõikide kuni 1500 km pikkuste lendude puhul
 • kuni 400 euro ulatuses kõikide üle 1500 km pikkuste EL-siseste lendude ja kõikide muude 1500-3500 km pikkuste lendude puhul
 • kuni 600 euro ulatuses kõikide muude lendude puhul

Kas lennuettevõtjal on igal juhul kohustus hilinemise eest hüvitist maksta?

Lennuettevõtjal ei ole kohustust maksta hüvitist, kui ta tõestab, et hilinemise põhjustasid erakorralised asjaolud, mida ei oleks suudetud vältida isegi siis, kui oleks võetud kasutusele kõik vajalikud meetmed.

Väga sage põhjendus lendude hilinemisele on seotud tehniliste riketega või ilmastikuoludega. Ilmastikuolud ei saa olla erakorraliseks asjaoluks, kui lend hilineb vaid seetõttu, et lennukil ei ole vastavat tehnikat sellistes ilmastikuoludes lendamiseks, kuigi see on muidu tavapärane, või näiteks kui ei ole võimalik lennukile teha õigeaegselt jäätõrjet. Need probleemid seonduvad pigem lennuettevõtja halva ettevalmistusega ja mitte erakorraliste ilmastikuoludega, mistõttu ei vabasta see ka hüvitise maksmisest. Küll aga loeti erakorraliseks asjaoluks 2010. aasta kevadel Euroopa lennuliikluse halvanud Islandi tuhapilv.

Tehnilised asjaolud saab lugeda erakorraliseks asjaoluks vaid siis, kui need tulenevad sündmusest, mis ei ole omased lennuettevõtja tavapärasele tegevusele ja väljuvad tema tegeliku kontrolli alt (näiteks varjatud tootmisdefekt või terrorismiga põhjustatud kahtlus). Lennuki puudulikust hooldusest tulenevad tehnilised probleemid ei ole erakorralised asjaolud ega vabasta lennuettevõtjat hüvitise maksmise kohustusest.

Küll aga ei vabasta erakorraline asjaolu lennuettevõtjat abi ja hoolitsuse pakkumise kohustusest.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid