DOKUMENDI KOOSTAMINE

Käendusleping

Käenduslepinguga võtab käendaja endale kohustuse vastutada võlausaldaja ees võlgniku kohustuse täitmise eest. Juhul, kui võlgnik ei täida käendatavat kohustust nõuetekohaselt, on võlausaldajal õigus esitada kohustuse täitmise nõue käendaja vastu. Avokaado käendusleping sobib kasutamiseks, kui:

 • võlgnikul on kohustus võlausaldaja ees
 • käendaja nõustub kohustuse täitmise eest vastutama
 • lepitakse kokku käendaja vastutuse maksimummääras

Koosta leping

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Millal võib võlausaldaja nõuda kohustuse täitmist käendajalt?

Käenduslepingu alusel juhul, kui võlgnik ei täida nõuetekohaselt (õigel ajal, õiges mahus) oma kohustust, võib võlausaldaja nõuda kohustuse täitmist käendajalt või võlgnikult või neilt ühiselt. Kui sama kohustust käendab mitu käendajat, võib võlausaldaja esitada nõude nii ühe kui ka kõikide käendajate vastu. Käendajal ei ole õigust nõuda, et võlausaldaja esitaks nõude enne võlgniku või teiste käendajate vastu.

Kas käendajalt võib nõuda viiviste maksmist, mis ületavad lepingus sätestatud käendaja vastutuse maksimummäära?

Käendaja vastutab käendatava kohustuse eest täies ulatuses, sealhulgas kohustuse rikkumisest tulenevate tagajärgede, näiteks viivise, leppetrahvi ja kahju hüvitamise eest. Kui lepingus on sätestatud käendaja vastutuse maksimummäär, määrab see ära käendaja vastutuse piiri ning käendaja ei vastuta kohustuse täitmise eest maksimummäära ületavas osas. See tähendab, et käendajalt ei saa nõuda viiviste tasumist osas, milles see ületab maksimummäära.

Küll aga on Riigikohus asunud seisukohale, et käendajalt saab nõuda viiviseid, mis ületavad käendaja vastutuse maksimummäära, kui viivised on tekkinud seetõttu, et käendaja on oma kohustuse täitmisega viivitanud. See tähendab, et kui võlgnik on oma kohustust rikkunud ning võlausaldaja on esitanud nõude käendaja vastu, kuid käendaja viivitab oma kohustuse täitmisega, siis on võlausaldajal õigus nõuda käendajalt viiviste tasumist, sõltumata kokkulepitud vastutuse piirmäärast.

Millised erisused on tarbijakäendusel võrreldes tavakäendusega?

Tarbijakäendusega on tegemist, kui käendajaks on tarbija ehk isik, kelle poolt käenduse andmine ei ole seostatav nende majandus- ega kutsetegevusega. Peamine erinevus tuleneb võlausaldaja teatamiskohustusest, mille alusel tuleb tarbijat käenduslepingu sõlmimisel teavitada käendatava kohustuse suurusest ja vastutuse rahalisest maksimumsummast. Selle kohustuse rikkumisel on käendusleping tühine. Samuti peab tarbijakäendusleping olema kirjalikus vormis.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid