DOKUMENDI KOOSTAMINE

Kinnisasja broneerimisleping

Kinnisasja broneerimislepingu eesmärgiks on sõlmida kokkulepe kinnisasja ostu-müügitehingu sooritamiseks tulevikus ning sanktsioneerida lepingust taganemine. Mitte-notariaalse broneerimislepingu alusel ei saa poolt kohustada ostu-müügitehingut sõlmima, kuid see sobib kasutamiseks, kui:

 • müügilepingut veel ei sõlmita, aga pooled on müügis kokku leppinud
 • soovid kokku leppida leppetrahvi müügilepingu mittesõlmimise eest
 • ostja nõustub maksma broneerimistasu

Koosta leping

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Miks ei saa broneerimislepingus sätestada müüja kohustust müüa kinnisasi ostjale?

Selleks, et leppida kokku müüja kohustuses müüa kinnisasi ostjale, tuleks sõlmida notariaalne eelleping, millega kaasnevad notaritasud. Seega juhul, kui pooled on täiesti kindlad, et soovivad kinnistu müügilepingu sõlmida, on mõistlik sõlmida kas notariaalne eelleping või juba notariaalne müügileping. Broneerimislepingu saab sõlmida juhul, kui müügilepingu sõlmimiseni läheb veel aega, kuid pooled on kinnistu müügis kokku leppinud.

Mis tagab broneerimislepingu täitmise?

Esiteks müüja poolt lepingu täitmise tagab asjaolu, et juhul, kui müüja müüb lepingu kehtivuse ajal kinnisasja kolmandale isikule, kes ei ole ostja, on müüjal kohustus maksta ostjale leppetrahvi. Teiseks ostja poolt tagab valmiduse kinnisasi osta asjaolu, et ostja peab lepingu sõlmimisel tasuma broneerimistasu, mis juhul, kui ta keeldub lepingu kehtivuse ajal kinnistut ostma, jääb müüjale.

Kui suur peaks broneerimistasu olema?

Broneerimistasu täpne suurus sõltub konkreetsest tehingust. Praktikas lepitakse tavaliselt kokku, et broneerimistasu on tavaliselt keskmiselt 2-5 % kinnisasja lõplikust müügihinnast.

Siiski tuleb silmas pidada, et Riigikohus on asunud seisukohale, et kui broneerimistasu on ebamõistlikult suur ja ületab ainult broneerimise eest mõistlikult makstava summa ning lepingus on kokku lepitud, et lepingu mittesõlmimisel jääb tasu müüjale, viitab see eellepingule, mis tuleb notariaalselt vormistada. Oluline on märkida, et lepingu pealkiri ei muuda selle sisu, see tähendab, et isegi kui leping on pealkirjastatud kui broneerimisleping, ei tähenda see, et tegelikult ei või tegemist olla eellepinguga.

Mis saab broneerimistasust pärast kinnisasja müümist?

Pooled saavad lepingus kokku leppida, kas broneerimistasu arvestatakse maha kinnisasja lõplikust müügihinnast.
Juhul, kui müüja müüb kinnisasja lepingu kehtivuse ajal kolmandale isikule, kes ei ole ostja, saab ostja broneerimistasu tagasi. Samuti saab ostja broneerimistasu tagasi juhul, kui müügilepingut ei sõlmita poolte kokkuleppel.
Ostja ei saa broneerimistasu tagasi, kui müügilepingut ei sõlmita ostjast tuleneval põhjusel.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid