DOKUMENDI KOOSTAMINE

Kinnisvaramaakleri kliendileping kinnisasja ostmiseks

Kinnisvaramaakleri kliendilepingu eesmärk on kindlaks määrata maakleri ja kliendi õigused ja kohustused kliendile kinnisasja ostmiseks leidmisel ning maakleritasu suurus ja selle tasumise kord. Avokaado kinnisvaramaakleri kliendileping kinnisasja ostmiseks sobib kasutamiseks, kui:

 • klient soovib osta kinnisasja
 • pooled soovivad kokku leppida ostulepingu vahendamise tingimustes
 • soovitakse kokku leppida maakleritasu maksmise kohustuses

Koosta leping

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kes peab maksma maakleritasu?

Võlaõigusseaduse § 658 lg 1 järgi peab maakleritasu maksma maakleriteenuse tellija ehk klient. Samas võivad pooled kokku leppida teisiti ehk klient ja müüja võivad kokku leppida, et maakleritasu maksab müüja. Sellisel juhul arvestatakse praktikas tihtipeale maakleritasu kinnistu ostuhinnast maha. Silmas tuleb pidada, et müüja kohustuses maksta maakleritasu tuleb selgelt kokku leppida, sest juhul kui müüja ei ole teadlik maakleritasu maksmise kohustusest või kui ta sellega ei nõustu, on kohustus maakleritasu maksta kinnistu ostjal kui maakleriteenuse tellijal.

Kui suur peaks maakleritasu olema?

Tavaliselt on maakleritasu suurus sõltuvuses kinnistu lõplikust ostuhinnast. Praktikas moodustab maakleritasu tavaliselt 2 - 5 % kinnistu lõplikust ostuhinnast. Hinna määramisel tuleb arvesse võtta maakleri konkreetseid kulutusi ja ülesandeid kinnistu ostu vahendamisel. Samuti võib kokku leppida maakleritasu konkreetses summas.

Millal tekib maakleril õigus maakleritasule?

Maakleril tekib õigus maakleritasule kahel juhul. Esiteks siis, kui maakleri vahendusel sõlmitakse kliendi ja müüja vahel kinnisasja võla- ja asjaõiguslik ostuleping. Maakleril on õigus maakleritasule ka juhul, kui maakleri poolt vahendatud leping sõlmitakse pärast kliendilepingu lõppemist. Teiseks juhul, kui klient loobub kinnisasja ostmisest hetkel, kui maakler on juba leidnud potentsiaalse ja kliendi soovidele vastava kinnistu ning on alustanud selle müüjaga lepingulisi läbirääkimisi, välja arvatud juhul, kui läbirääkimised on kestnud üle kahe kuu.

Maakleri õigus maakleritasule säilib ka juhul, kui maakleri vahendamisel või osutamisel sõlmitud leping on kehtetu, kui maakler ei teadnud ega pidanudki teadma kehtetuse põhjusest. Kui leping öeldi üles või lepingust taganeti olulise lepingurikkumise tõttu, ei ole maakleril õigust tasule, kui ta teadis või pidi teadma, et lepingu rikkumine on tõenäoline.

Kas lepingus kokku lepitud kinnistu soovitud ostuhinda võib pärast lepingu sõlmimist muuta?

Pärast lepingu sõlmimist võib muuta kinnistu soovitud ostuhinda. Muutmiseks on vajalik maakleri ja kliendi vaheline kirjalik või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis (e-mail, SMS) kokkulepe. Maakleril ei ole õigust kinnistu hinda ilma kliendi nõusolekuta muuta.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid