DOKUMENDI KOOSTAMINE

Kinnisvaramaakleri kliendileping kinnisasja üürileandmiseks

Kinnisvaramaakleri kliendilepingu eesmärk on kindlaks määrata maakleri ja kliendi õigused ja kohustused kliendi kinnisasja üürileandmiseks ning maakleritasu suurus ja selle tasumise kord. Avokaado kinnisvaramaakleri kliendileping kinnisasja üürimiseks sobib kasutamiseks, kui:

 • klient soovib välja üürida endale kuuluvat kinnisasja
 • pooled soovivad kokku leppida üürilepingu vahendamise tingimustes
 • soovitakse kokku leppida maakleritasu maksmise kohustuses

Koosta leping

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kes peab maksma maakleritasu?

Võlaõigusseaduse § 658 lg 1 järgi peab maakleritasu maksma maakleriteenuse tellija ehk klient. Samas võivad pooled kokku leppida teisiti ehk klient ja üürnik võivad kokku leppida, et maakleritasu maksab üürnik. Silmas tuleb pidada, et ostja kohustuses maksta maakleritasu tuleb selgelt kokku leppida, sest juhul kui ostja ei ole teadlik maakleritasu maksmise kohustusest või kui ta sellega ei nõustu, on kohustus maakleritasu maksta kinnistu müüjal. Küll aga viib see praktikas sageli selleni, et kinnistu müügileping jääb sõlmimata. Seega näiteks kui korteri üürikuulutuses on selgelt kirjas, et üürnik peab maksma maakleritasu ning üürnik võtab korteri üürimiseks maakleriga ühendust, siis eeldatakse, et ta on nõus maakleritasu maksma.

Kui üürileping jääb sõlmimata kliendist tuleneval põhjusel, kuid maakleril on tekkinud õigus maakleritasule, maksab maakleritasu ikkagi klient.

Kui suur peaks maakleritasu olema?

Tavaliselt on üürilepingu vahendamise eest maakleritasu suurus võrdne ühe kuu üürihinnaga.

Millal tekib maakleril õigus maakleritasule?

Maakleril tekib õigus maakleritasule kahel juhul. Esiteks siis, kui maakleri vahendusel sõlmitakse kliendi ja üürniku vahel kinnisasja üürileping. Maakleril on õigus maakleritasule ka juhul, kui maakleri poolt vahendatud leping sõlmitakse pärast kliendilepingu lõppemist. Teiseks juhul, kui klient loobub kinnisasja üürileandmisest hetkel, kui maakler on juba leidnud potentsiaalse ostja ja alustanud temaga lepingulisi läbirääkimisi, välja arvatud juhul, kui läbirääkimised on kestnud üle ühe kuu.

Maakleri õigus maakleritasule säilib ka juhul, kui maakleri vahendamisel või osutamisel sõlmitud leping on kehtetu, kui maakler ei teadnud ega pidanudki teadma kehtetuse põhjusest. Kui leping öeldi üles või lepingust taganeti olulise lepingurikkumise tõttu, ei ole maakleril õigust tasule, kui ta teadis või pidi teadma, et lepingu rikkumine on tõenäoline.

Kas lepingus kokku lepitud kinnistu soovitud üürihinda võib pärast lepingu sõlmimist muuta?

Pärast lepingu sõlmimist võib muuta kinnistu soovitud üürihinda. Muutmiseks on vajalik maakleri ja kliendi vaheline kirjalik või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis (e-mail, SMS) kokkulepe. Maakleril ei ole õigust kinnistu hinda ilma kliendi nõusolekuta muuta.

Mis saab, kui klient üürib kliendilepingu kehtivuse ajal kinnisasja välja isikule, keda maakler ei ole vahendanud?

Juhul, kui klient üürib lepingu kehtivuse ajal kinnistu isikule, keda maakler ei ole vahendanud, lõpeb kliendileping automaatselt ning maakleril on õigus poolele lepingus kokkulepitud maakleritasust, millele lisandub käibemaks. Muud kahju hüvitamise kohustust kliendil ei ole ning sõlmitud leping kliendi ja üürniku vahel jääb kehtima.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid