DOKUMENDI KOOSTAMINE

Koondamisteatis

Koondamisteatisega annab tööandja töötajale teada, et töötajaga sõlmitud tööleping lõpetatakse erakorraliselt tööandja majanduslikust olukorrast tulenevatel põhjustel, näiteks seoses töömahu vähenemisega, töö ümberkorraldusega või tööandja pankrotiga. Avokaado koondamisteatis sobib kasutamiseks, kui

 • töötaja töötab tähtajatu või tähtajalise töölepinguga
 • tööleping lõpetatakse erakorraliselt
 • töölepingu lõpetamise põhjuseks on tööandja majanduslik olukord

Koosta teatis

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kas tööandjal on kohustus maksta töötajale koondamise eest hüvitist?

Töölepinguseaduse § 100 sätestab tööandja kohustuse maksta töötajale, kes töötab tähtajatu lepingu alusel, hüvitist töötaja ühe kuu keskmise töötasu ulatuses. 

Juhul, kui töötaja töötab tähtajalise lepinguga, on tööandjal kohustus maksta töötajale hüvitist ulatuses, mis vastab töötasule, mida töötajal oleks olnud õigus saada lepingu tähtaja saabumiseni. Selle põhjuseks on asjaolu, et tähtajalise lepingu sõlmimisel peab tööandja olema veendunud, et tal on kokkulepitud tähtajaks töötajale võimalik tööd pakkuda. Nimetatud hüvitist ei pea tööandja maksma, kui tööandja ütleb töölepingu üles vääramatu jõu tõttu ehk asjaolu tõttu, mida tööandja ei saanud mõjutada ega mõistlikkuse põhimõttest lähtudes ei saanud eeldada, et ta sellega lepingu sõlmimisel arvestaks või seda väldiks (nt looduskatastroof). 

Ka juhul, kui tähtajaline tööleping lõpetatakse tööandja pankroti tõttu, on tööandjal kohustus maksta töötajale hüvitist tema ühe kuu keskmise töötasu ulatuses.

Kas kõiki töötajaid võib koondada?

Tööandja ei või töölepingut üles öelda koondamise tõttu:

 • rasedaga;
 • naisega, kellel on õigus saada rasedus- või sünnituspuhkust
 • isikuga, kes kasutab lapsehoolduspuhkust või lapsendaja puhkust. 

Nimetatud isikud võib koondada vaid tööandja tegevuse lõppemisel, tööandja pankroti väljakuulutamisel, kui tööandja tegevus lõpeb, või pankrotimenetluse lõpetamisel, pankrotti välja kuulutamata, raugemise tõttu. 

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid