DOKUMENDI KOOSTAMINE

Laenuleping

Laenulepinguga kohustub üks isik (laenuandja) andma teisele isikule (laenusaajale) rahasumma või asendatava asja ning laenusaaja kohustub tagasi maksma sama rahasumma (millele tavaliselt lisandub intress tasuna laenu kasutamise eest) või tagastama sama liiki, samas koguses ja sama kvaliteediga asja. Avokaado laenuleping sobib kasutamiseks, kui:

 • soovite fikseerida lihtsa raha laenamise tehingu
 • laen ei ole tarbijakrediit
 • pooled ei sea laenu tagamiseks tagatisi

Koosta leping

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kas laenuleping peab olema kirjalik?

Üldjuhul ei näe seadus ette laenulepingule kohustuslikku vormi. Kirjalik vorm on nõutav tarbijakrediidi puhul, s.t. kui laenuandja oma majandus- või kutsetegevuses annab laenu tarbijale ning tarbija tasub laenu kasutamise eest intressi.

Hoolimata asjaolust, et tavapärasele laenulepingule ei ole ette nähtud kohustuslikku kirjalikku vormi, on siiski soovitav laenuleping kirjalikult sõlmida, et vältida võimalikke vaidlusi ja ebaselgusi laenuga seotud kokkulepete osas.

Kes võib laenu anda?

Üldreeglina võib laenu anda iga isik, kellel on selleks võimalus. Kui laenu andmine muutub laenuandja majandustegevuseks ning kui laenu antakse tarbijatele, siis on tegemist tarbijakrediidilepinguga ning sel juhul kohalduvad laenuandjale mitmesugused nõuded ja kohustused, et tagada tarbijate õiguste järgimine ja vastutustundliku laenuturu toimimine.

Kas laenulepingu alusel saab laenata ainult raha?

Laenuleping on tavapäraselt küll suunatud peamiselt raha laenamisele, kuid samas ei ole raha ainuke asi, mida laenulepingu alusel laenata saab. Lisaks rahale võib laenulepingu alusel laenata ka muid asendatavaid asju, näiteks väärtpabereid.

Kelle oma on laenulepingu alusel laenajale üle antud raha/asi?

Kui laenulepingu alusel on laenajale raha või asjad laenuandja poolt üle antud, siis saavad need laenaja omaks. Laenajal on küll lepingu kohane kohustus raha või asjad tagastada (tavapäraselt koos tasu ehk intressiga), kuid tal ei ole kohustus tagastada täpselt sama asja – ta peab küll tagastama samas väärtuses või sama liigitunnusega asja, kuid see ei pea olema täpselt sama raha/asi, mis talle üle anti.

Kas laenult peab alati arvestama intressi?

Kui laenuandja annab laenu majandus- või kutsetegevuses, siis tuleb laenult maksta intressi. Muu laenulepingu puhul on intressi maksmise kohustus vaid siis, kui selles on lepingus kokku lepitud. See tähendab, et kui laen on antud majandus- või kutsetegevuses, siis isegi, kui lepingus ei ole laenuintressi sätestatud, tuleb laenult maksta vähemalt seaduses sätestatud intressimäära. Väljaspool majandus- või kutsetegevust antud laenude puhul ei ole intressi arvestamine ja tasumine kohustuslik.

Vaata näidist Laenuleping
 • Lisatud:
 • Audit:
Jaga
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
Seotud dokumendid
Teemad
10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid