DOKUMENDI KOOSTAMINE

Lepingust taganemise avaldus

Lepingust taganemise avaldus esitatakse juhul, kui üks lepingupooltest on lepingulist kohustust oluliselt rikkunud ning ei ole rikkumist kõrvaldanud ka täiendava tähtaja jooksul või kui täiendava tähtaja andmine ei ole seadusest tulenevalt kohustuslik. Avokaado lepingust taganemise avaldus sobib kasutamiseks, kui:

 • lepingupool on lepingut oluliselt rikkunud
 • rikkumist ei kõrvaldatud täiendava tähtaja jooksul või selle andmine ei olnud kohustuslik
 • tegemist ei ole kestvuslepinguga

Koosta avaldus

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kas kõikidest lepingutest saab taganeda?

Taganeda ei saa kestvuslepingutest (näiteks üürileping), mida saab kas korraliselt või erakorraliselt üles öelda. Muudest lepingutest saab taganeda, kui teine lepingupool paneb toime olulise lepingurikkumise.

Mida tähendab oluline lepingurikkumine?

Isik võib lepingust taganeda juhul, kui teine lepingupool on lepingust tulenevat kohustust oluliselt rikkunud. Võlaõigusseaduse järgi on oluliseks lepingurikkumiseks eelkõige olukorrad, kui:

 • kohustuse rikkumise tõttu jääb kahjustatud lepingupool olulisel määral ilma sellest, mida ta õigustatult lepingust lootis, välja arvatud juhul, kui teine lepingupool ei näinud kohustuse rikkumise niisugust tagajärge ette ja temaga sarnane mõistlik isik ei oleks seda tagajärge samadel asjaoludel samuti ette näinud;
 • rikuti kohustust, mille täpne järgimine oli lepingust tulenevalt teise lepingupoole huvi püsimise eelduseks lepingu täitmise vastu;
 • kohustust rikuti tahtlikult või raske hooletuse tõttu;
 • kohustuse rikkumine annab kahjustatud lepingupoolele mõistliku põhjuse eeldada, et teine lepingupool ei täida kohustusi ka edaspidi;
 • teine lepingupool ei täida oma ükskõik millist kohustust täiendava tähtaja jooksul või teatab, et ta selle tähtaja jooksul kohustust ei täida.

Erinevate lepingutüüpide puhul võivad nimetatud näidetele lisanduda lepingutüübile omased olulised rikkumised. Näiteks müügilepingu puhul loetakse müüja oluliseks rikkumiseks olukorda, kus müügilepingu ese ei vasta lepingutingimustele ning asja parandamine või asendamine ei ole võimalik või ebaõnnestub.

Mida tähendab täiendav tähtaeg?

Olukorras, kus isik rikub lepingulist kohustust, võib õigustatud isik anda kohustatud isikule kohustuse täitmiseks täiendava mõistliku tähtaja. Täiendava tähtaja andmine ei vabasta kohustatud isikut vastutusest kohustuse rikkumise eest, see tähendab, et õigustatud isik võib jätkuvalt nõuda viivist või kahju hüvitamist.

Seadus ei sätesta täiendava tähtaja pikkust, öeldes vaid, et täiendav tähtaeg peab olema mõistlik. See tähendab, et täiendava tähtaja pikkus sõltub konkreetsetest asjaoludest.

Täiendava tähtaja andmine enne lepingust taganemist ei ole nõutud juhul, kui isik teatab, et ta oma kohustust ei täida või kui rikuti kohustust, mille täpne järgimine oli lepingust tulenevalt teise lepingupoole huvi püsimise eelduseks lepingu täitmise vastu.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid