DOKUMENDI KOOSTAMINE

Nõude loovutamise leping

Nõude loovutamine on nõude üleandmine teisele isikule lepingu alusel. Loovutada saab nii olemasolevat kohustust kui ta tulevikus tekkivat või tingimuslikku kohustust, eeldusel, et see on piisavalt määratletud. Avokaado nõude loovutamise leping sobib kasutamiseks, kui:

 • isikul on nõue teise isiku vastu
 • isik soovib nõude loovutada kolmandale isikule
 • nõue loovutatakse tasu eest

Koosta leping

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kas nõude loovutamiseks on vajalik võlgniku nõusolek?

Ei, võlausaldajal on õigus oma nõue võlgniku vastu anda tervikuna või osaliselt üle teisele isikule võlgniku nõusolekust sõltumata ning võlgnik ei pea nõude loovutamisest isegi teadlik olema.

Võlgnikul säilib õigus esitada kõiki neid vastuväiteid, mis tal olid enne loovutust eelmise võlausaldaja vastu (näiteks lepingu tühisus või aegumine). Võlgnik võib keelduda kohustuse omandajale täitmisest juhul, kui talle ei esitata loovutuse kohta tõendit, va juhul, kui talle on loovutusest kirjalikult teatatud.

Kas kõiki nõudeid võib loovutada?

Loovutada ei tohi ülalpidamise nõuet, kehavigastuse tekitamise, tervise kahjustamise või surma põhjustamisega tekitatud kahju hüvitamise nõudeid ega muid nõudeid, mille loovutamine ei ole seadusega lubatud (näiteks kasutusvaldus). Sellist nõuet võib loovutada vaid juhul, kui loovutamisega kaasneb majanduslikult samaväärse vastusoorituse saamine.

Loovutada võib ka tulevikus tekkivaid või tingimuslikke nõudeid, kui need on loovutamise hetkel piisavalt määratletavad. See tähendab, et lepingu alusel peab olema võimalik kindlaks teha, kuidas ja mille alusel nõue kujuneb (näiteks nõude suurus on teadmata, sest see sõltub müügihinnast).

Samuti võib võlgniku ja loovutaja vahelises lepingus olla sätestatud nõude loovutamise keeld. Kui loovutaja nõude siiski loovutab, ei teki sellest omandajale mingisuguseid tagajärgi, küll aga on võlgnikul õigus kasutada loovutaja vastu lepingust ja seadusest tulenevaid õiguskaitsevahendeid.

Kas nõude loovutamisel lähevad üle ka nõudega kaasnevad kõrvalõigused ja tagatised?

Jah, kõrvalõigused, mis ei ole lahutamatult seotud loovutaja isikuga (näiteks õigus intressile ja leppetrahvile), lähevad nõude loovutamisel omandajale üle.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid