DOKUMENDI KOOSTAMINE

Nõudeavaldus pankrotimenetluses

Käesoleva nõudeavaldus esitatakse, kui võlgniku suhtes on algatatud pankrotimenetlus ning võlausaldajal on kehtiv nõue võlgniku vastu. Nõudeavaldus pankrotimenetlus tuleb esitada hiljemalt kahe kuu jooksul pärast pankrotiteate avaldamist. Avokaado nõudeavaldus pankrotimenetluses sobib kasutamiseks, kui:

 • võlausaldajal on nõue võlgniku vastu
 • võlgniku suhtes on alustatud pankrotimenetlus
 • pankrotiteade on avaldatud Ametlikes Teadaannetes
 • pankrotiteade on avaldatud vähem kui kaks kuud tagasi

Koosta nõudeavaldus

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Millal tuleb nõudeavaldus pankrotiemenetluses esitada?

Pankrotiseadus sätestab võlausaldaja kohustuse teatada pankrotihaldurile kõigist oma enne pankroti väljakuulutamist tekkinud nõuetest võlgniku vastu hiljemalt kahe kuu jooksul pankrotiteate Ametlikes Teadaannetes ilmumisest. Nõudeavalduse esitamise aeg ei sõltu nõude tekkimise alusest ega nõude täitmise tähtpäevast. Kui pankrotiteade on Ametlikes Teadaannetes avaldatud mitu korda, hakatakse kahekuulist tähtaega arvestama esimese teate avaldamise päevast.

Kas piisab pankrotihaldurile nõudeavalduse esitamisest?

Koos nõudeavaldusega tuleb pankrotihaldurile esitada dokumendid, mis tõendavad avalduses väljatoodud asjaolusid (näiteks leping, kohtulahend, kirjavahetus jms).

Mis tähendus on sellel, kui nõue on pandiga tagatud?

Pandiga tagatud nõuded rahuldatakse esimeses järjekorras pandieseme müügist saadud raha ulatuses, millest on vajadusel maha arvatud vara välistamise ja tagasivõitmise tagajärgedest tulenevad nõuded võrdeliselt pandieseme müügist saadud rahasumma suhtele pankrotivara müügist laekunud raha kogusummasse, ent mitte enam kui 15/100 ulatuses pandieseme müügist saadud rahasummast.

Ulatuses, milles pandiga tagatud nõue on jäänud rahuldamata pandieseme müügist saadud raha arvel, rahuldatakse see koos muude tähtaegselt esitatud tunnustatud nõuetega. Kui varast ei piisa kõigi ühe järgu nõuete rahuldamiseks, rahuldatakse sama järgu nõuded võrdeliselt nõuete suurusega. 

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid