DOKUMENDI KOOSTAMINE

Osa müügileping

Osa müügilepinguga võõrandatakse osaühingu osa uuele omanikule. Tavapäraselt tuleb müügilepingu vormistamiseks minna notarisse. Seadusest tuleneb aga lisavõimalus juhuks, kui osaühingu osad on registreeritud Väärtpaberite Keskregistris (ei ole kohustuslik), sõlmida osade võõrandamisleping lihtkirjalkuna läbi EVK. Avokaado osa müügileping:

 • sobib kasutamiseks kui OÜ osa on registreeritud EVK-s
 • sobib kasutamiseks, kui toimub osa müümine tasu eest
 • võimaldab sätestada leppetrahvi

Koosta dokument

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Mis vormis peab osa müügilepingu sõlmima?

Osaühingu osa müügilepingule sätestab seadus tavapäraselt kohustusliku notariaalse vormi. Seadus näeb ette lisavõimaluse juhuks, kui osa on registreeritud Eesti Väärtpaberite Keskregistris (EVK), sõlmida osa müügileping lihtkirjalikuna läbi EVK.

Kuidas saab osaühingu osa EVK-s registreerida?

Osaühingu osa EVK- registreerimiseks tuleb esmalt vastu võtta vastavasisuline osanike/ainuosaniku otsus (Avokaados olemas). Seejärel tuleb esitada otsus koos vastava taotluse ja osanike nimekirjaga EVK-le.

NB! osa registreerimiseks peab igal osaühingu osanikul olema avatud väärtpaberikonto, kuhu temale kuuluv osa kantakse.

Kas teha osa müügitehing notaris või EVK kaudu?

Osa müügitehingu sõlmimisel notaris on notari kohustuseks selgitada tehingu pooltele osa müügiga kaasnevaid õigusi ja kohustusi ning teha kindlaks, et kõik tehingu osapooled kõikidest asjaoludest õigesti aru saaksid. Samas aga võib notaris osa müügitehingu tegemine olla nii raha- kui ajakulukas.

Avokaados osa müügilepingu sõlmimisel ning tehingu EVK kaudu teostamisel on eelisteks õiguskindlus, paindlikkus ja kulude kokkuhoid.

Kuidas toimub osa üleandmine EVK-s registreeritud osa puhul?

Osa üleandmine müüjalt ostjale toimub vastavate väärtpaberitehingu korralduste andmise teel. Müüja annab oma väärtpaberikonto haldurile (tavapäraselt on väärtpaberikonto halduriks müüja või ostja poolt valitud pank) tehingukorralduse, märkides ära müüdava osa, tehingu liigi ja hinna ning tehingu kuupäeva ja ostja annab oma väärtpaberikonto haldurile samuti tehingukorralduse osa vastuvõtmiseks väärtpaberikontole. Müüja ja ostja poolt esitatud tehingukorraldused peavad olema üksteisega kooskõlas, s.t. sisaldama kattuvaid andmeid osa, tehingu vormi, hinna ja kuupäeva/väärtuspäeva osas.

Mis on tehing makse vastu ja makseta tehing?

Makse vastu tehingu korral kantakse väärtpaberite ülekande vastu ka raha automaatselt ostjalt müüjale. Kui ostja pangakontol ei ole tehingu toimumise hetkel piisavalt raha, ei toimu ka väärtpaberite ülekandmist.

Makseta tehingu korral ei toimu väärtpaberiülekande käigus automaatset rahalist arveldust ostjalt müüjale. Kui tehingu osapooled on kokku leppinud väärtpaberite eest tasumise, kuid teevad väärtpaberiülekande makseta tehinguna, siis peavad nad ostuhinna makse teostama vastavalt omavahelisele kokkuleppele (näiteks pangaülekandega või sularahas).

Tavapäraselt tehakse tehing makse vastu, millega on tagatud mõlema poole huvide kaitse.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid