DOKUMENDI KOOSTAMINE

Osanike otsus juhatuse volituste pikendamiseks

Osaühingu juhatuse liikmed valitakse enamasti tähtajatult, kuid võivad olla valitud ka kindlaks tähtajaks. Kui juhatuse liikmete volituste tähtaeg läbi saab, siis tuleb kas valida uued juhatuse liikmed või olemasolevate liikmete volitusi pikendada. Avokaado osanike otsus juhatuse volituste pikendamiseks sobib kasutamiseks kui

 • osaühingul on rohkem kui osanik ja ei ole nõukogu
 • juhatuse liikme või liikmete volitused on lõppenud
 • kõik osanikud soovivad olemasolevate juhatuse liikmete jätkamist

Koosta dokument

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kas juhatuse volituste pikendamise otsus peab olema lihtkirjalik, notariaalses vormis või digitaalselt allkirjastatud?

Võrreldes juhatuse valimisega on juba olemasoleva juhatuse volituste pikendamine mõnevõrra lihtsam ja vastav otsus võib olla lihtkirjalik.

Samas juhime tähelepanu, et ettevõtjaportaali kaudu otsuste äriregistrile edastamisel peavad otsused olema digitaalselt allkirjastatud. Võib küll edastada ka skaneeritud koopiaid paberdokumentidest, kuid sel juhul tuleb lisaks saata äriregistrile ka paberkandjal originaaldokument.

Millal võib juhatuse liikme ametiaja pikendamist otsustada?

Juhatuse liikme ametiaja pikendamist ei või otsustada varem kui üks aasta enne ametiaja kavandatavat möödumist ja pikemaks ajaks, kui on seaduses või põhikirjas ettenähtud ametiaja ülemmäär.

Kui juhatuse liikme ametiaeg on juba möödas, siis saab pikendamise otsuse vastu võtta ning sellega ühtlasi heaks kiita ka juhatuse liikme tegevuse ametiaja lõpust kuni volituste pikendamise otsuse tegemiseni.

Kui seni on juhatuse liige olnud valitud tähtajaliselt, kas saab tema volitusi ka tähtajatuks pikendada?

Jah, kui juhatuse liikme ametiaeg on olnud tähtajaline, siis saab pikendamise otsusega ametiaja tähtajatuks pikendada, kuid siis tuleb silmas pidada, et ka osaühingu põhikirjas peab olema vastav muudatus tehtud.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid