DOKUMENDI KOOSTAMINE

Osanike otsus osakapitali sissemaksmiseks

Osaühingut on võimalik asutada ilma osakapitali sisse maksmata. Kui osanikud on otsustanud osakapitali sisse maksta, tuleb selleks vormistada vastav otsus. Avokaado osanike otsus osakapitali sissemaksmiseks sobib kasutamiseks kui

 • osaühingul on mitu osanikku ja osaühingu osakapital ei ole sisse makstud
 • osanikud on kõik osakapitali sissemaksmisega nõus
 • sissemakse toimub kas rahalise või mitterahalise maksena

Koosta dokument

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Mis tähendab, et osaühing on asutatud sissemakset tegemata?

Äriseadustiku kohaselt võib osaühingu asutamisel ette näha, et asutajad ei pea osaühingu asutamisel osa eest tasuma juhul, kui osaühingu kavandatud osakapital ei ole suurem kui 25 000 eurot ning asutajaks/asutajateks on füüsiline isik/füüsilised isikud.

Selliselt asutatud osaühingu registrikaardil on osakapitali juures märge, et osaühing on Asutatud sissemakset tegemata.

Kuni osanik ei ole sissemakset täielikult tasunud, vastutab ta osaühingu ees osaühingu kohustuste eest tasumata sissemakse ulatuses, kui osaühingu kohustust ei ole võimalik täita osaühingu vara arvel.

Kas sissemakseta asutatud osaühingu osanikuks saab olla vaid füüsiline isik?

Osakapitali sissemakset tegemata saab osaühingut asutada vaid füüsiline isik. Samas, kui selline osaühing on asutatud, siis võib asutajaks olnud füüsiline isik sellise osaühingu osa võõrandada ka juriidilisele isikule ning sellisel moel võib olla olukord, kus osaühing on küll asutatud sissemakset tegemata, kuid osanikuks on juriidiline isik.

Kas juhul, kui osakapitali sissemakse on tegemata, on osaühingul ka mingeid piiranguid?

Kuni sissemaksete täieliku tasumiseni kõigi osanike poolt ei või osaühing suurendada ega vähendada osakapitali, samuti ei või osaühing teha osanikele ühtegi väljamakset. Väljamakse tegemise keeld ei hõlma osanikule makstavat töötasu ega muid tasusid.

Kas sissemakse peab tegema kindlasti rahas või võib sissemaksena kasutada ka mingit asja?

Osaühingu kapitali võib tavapäraselt sisse maksta nii rahas kui ka mitterahalise maksena, mille puhul loovutatakse osaühingule kas mingi asi või nõue, mille väärtus on vähemalt registreeritud osakapitali suurune.

Samas, kui soovitakse teha mitterahalist sissemakset, peab vastav võimalus olema põhikirjas sätestatud. Kui seda põhikirjas ei ole, siis tuleb eelnevalt muuta vastavalt põhikirja.

Rahalise sissemakse korral tuleb äriregistrile esitada lisaks otsusele ka panga tõend selle kohta, et vastav summa on laekunud osaühingu kontole.

Mitterahalise sissemakse korral on kapitali sissemaksmise registreerimiseks vajalik äriregistrile esitada lisaks käesolevale otsusele ka mitterahalise sissemakse üleandmise leping ning juhatuse hinnang sissemakse eseme väärtuse piisavuse kohta.

Kui osaühingu osakapital on vähemalt 25 000 eurot ja mitterahalise sissemakse väärtus ületab 1/10 osakapitalist või kui sellise osaühingu kõik mitterahalised sissemaksed moodustavad kokku üle poole osakapitalist, peab mitterahalise sissemakse väärtuse piisavuse hindamist kontrollima audiitor.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid