DOKUMENDI KOOSTAMINE

Osanike otsus osakapitali tingimuslikuks suurendamiseks

Osakapitali suurendatakse tingimuslikult näiteks vahetusvõlakirjade väljalaskmiseks või osade märkimise õiguse andmiseks osaühingu liikmetele või töötajatele. Osakapitali reaalne suurendamine toimub alles pärast märkimisõiguse teostamist ning osade väljalaskehinna tasumist. Avokaado osanike otsus osakapitali tingimuslikuks suurendamiseks sobib kasutamiseks kui:

 • soovitakse osakapitali tingimuslikult suurendada
 • ei suurendata rohkem kui poole võrra olemasolevast osakapitalist
 • suurendamise poolt on vähemalt ⅔ osanikest

Koosta dokument

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Miks peaks osakapitali tingimuslikult suurendama?

Osaühingul võib tekkida soov või vajadus kaasata kapitali vahetusvõlakirjade või konverteeritavate laenudena või anda töötajate ja osanike motiveerimiseks välja optsioone. Nende teostamise üheks võimaluseks on osakapitali tingimuslik suurendamine, mille järgi lastakse osad reaalselt välja alles pärast teatud tingimuste saabumist ning väljalaskehinna tasumist.

Millal on osanike otsus tingimusliku suurendamise kohta vastu võetud?

Osakapitali suurendamise otsus on vastu võetud, kui selle poolt antakse vähemalt ⅔ koosolekul osalenud osanike häältest või vähemalt ⅔ osanike häältest, kui otsus võeti vastu ilma koosolekut kokku kutsumata, juhul, kui osaühingu põhikirjas ei ole ette nähtud suurema häälteenamuse nõuet.

Kas osakapitali tingimuslik suurendamine tuleb äriregistris registreerida?

Jah, pärast osakapitali tingimusliku suurendamise otsuse vastuvõtmist peab juhatus esitama avalduse tingimusliku suurendamise äriregistrisse kandmiseks. Osakapitali tingimusliku suurendamise otsuse alusel ei või osasid välja lasta enne osakapitali tingimusliku suurendamise äriregistrisse kandmist.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid