DOKUMENDI KOOSTAMINE

Osaühingu juhatuse liikme tagasiastumise avaldus

Osaühingu juhatuse liige võib igal ajal tagasi astuda sõltumata põhjusest, teatades sellest enda määranud organile. Avokaado juhatuse liikme tagasiastumise avaldus sobib kasutamiseks kui:

 • oled osaühingu juhatuse liige
 • sa ei soovi enam juhatuse liige olla
 • osanikud ei ole võtnud vastu otsust sind juhatusest tagasi kutsuda

Koosta dokument

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Millises vormis peab juhatuse liige oma tagasiastumisest teatama?

Äriseadustik ei näe tagasiastumise avaldusele ette kohustuslikku vormi, oluline on, et õige isik saaks avalduse kätte ning et oleks selge, et just juhatuse liige oli see, kes vastava avalduse esitas.

Seega on kõige kindlam võimaluse korral esitada avaldus kas paberkandjal allkirjastatuna isiklikult või e-posti teel digitaalselt allkirjastatuna.

Kellele täpselt tuleb tagasiastumise avaldus esitada?

Juhatuse liige peab teatama oma tagasiastumisest enda määranud organile. Osaühingu puhul on selleks organiks tavapäraselt osanike koosolek, kui aga osaühingul on nõukogu, siis tuleb tagasiastumisest teavitada nõukogu.

Avaldus tuleks soovitavalt esitada kõikidele osanikele või nõukogu liikmetele, kuid kui see ei ole võimalik või mõistlik, siis piisab, kui tagasiastumise avaldus esitada enamusele osanikest või nõukogu liikmetest.

Olen esitanud tagasiastumise avalduse, aga olen ikka äriregistris märgitud juhatuse liikmena, kuidas oma nime sealt kustutada?

Kui oled tagasiastumise avalduse esitanud õige(te)le isikutele, kuid äriregistrist ei ole sinu nime juhatuse liikmete nimekirjast kustutatud, siis kõigepealt tasub uurida osanikelt (või nõukogu olemasolul nõukogult), miks sinu tagasiastumise kohta ei ole äriregistrile infot edastatud.

Kui osanike (või nõukoguga) ei õnnestu suhelda või neil puudub huvi vajalikke toiminguid teha, siis tuleb esitada notariaalne avaldus äriregistrile, informeerides äriregistrit tagasiastumise asjaolust ja edastades registrile ühtlasi koopia tagasiastumise avaldusest ja võimalusel tõendi selle esitamise kohta (e-kirjavahetuse, postiasutuse tõendi avalduse kohaletoimetamise kohta vms). Seejärel annab äriregister ühingule teatava aja vajalike toimingute tegemiseks ning kui ühing ei esita vastavat avaldust, kustutab äriregister tagasiastunud juhatuse liikme registrist.

Kas minu juhatuse liikme leping lõpeb automaatselt tagasiastumise avalduse esitamisel?

Ei, juhatuse liikmega sõlmitud lepingust tulenevad õigused ja kohustused lõpevad vastavalt lepingule. See tähendab, et lepingus endas on tavaliselt kirjas alused ja võimalused selle lõpetamiseks. Tihtipeale on leping küll seotud juhatuse liikme ametiaja lõpuga, kuid ei pruugi olla sätestatud, et see lõpeb automaatselt.

Juhatuse liikme lepingu ülesütlemisele kohaldatakse võlaõigusseaduses käsunduslepingu ülesütlemise kohta sätestatut.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid