DOKUMENDI KOOSTAMINE

Pankrotihoiatus

Pankrotihoiatusega antakse võlgnikule teada, et tal on võlausaldaja ees võlgnevus, mis on muutunud sissenõutavaks, kuid mis on tasumata ning et võlausaldaja kavatseb esitada võlgniku suhtes pankrotiavalduse, kui võlgnik oma kohustust kümne päeva jooksul ei täida. Avokaado pankrotihoiatus sobib kasutamiseks, kui:

 • isikul on rahaline nõue
 • nõue on muutunud sissenõutavaks
 • võlgnik on kohustuse täitmisega vähemalt 30 päeva viivituses
 • soovitakse hoiatada võlgnikku pankrotiavalduse esitamise kavatsusest

Koosta hoiatus

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Milleks esitada pankrotihoiatus?

Pankrotihoiatuse eesmärgiks on hoiatada võlgnikku kavatsusest esitada pankrotiavaldus. Pankrotiavalduse esitamisel peab võlausaldaja põhistama võlgniku maksejõuetuse, mille raames võib võlausaldaja tugineda ühe asjaoluna sellele, et võlgnik ei ole täitnud kohustust 30 päeva jooksul pärast kohustuse sissenõutavaks muutumist ja võlausaldaja on teda kirjalikult hoiatanud kavatsusest esitada pankrotiavaldus (pankrotihoiatus) ning võlgnik ei ole seejärel kohustust täitnud 10 päeva jooksul. Sellele asjaolule tuginemise eelduseks on pankrotihoiatuse esitamine ning selle reaalne kättetoimetamine võlgnikule.

Kuidas pankrotihoiatust kätte toimetada?

Pankrotihoiatuse esitamine ja selle reaalne kättetoimetamine võlgnikule omab olulist rolli hilisemas pankrotimenetluses, kuivõrd võlausaldaja tugineb tavaliselt maksejõuetuse põhistamisel sellele, et võlgnik ei ole kohustust täitnud 30 päeva jooksul pärast kohustuse sissenõutavaks muutumist ning võlausaldaja on teda kirjalikult hoiatanud kavatsusest esitada pankrotiavaldus ehk esitanud pankrotihoiatuse ning võlgnik ei ole seejärel oma kohustust 10 päeva jooksul täitnud. Kui võlausaldaja soovib sellele asjaolule tugineda, tuleb arvestada võimalusega, et võlgnik väidab, et ei ole pankrotihoiatust kätte saanud ning võlausaldaja peab pankrotihoiatuse kättesaamist võlgniku poolt tõendama. Sellise olukorra vältimiseks on soovitatav anda pankrotihoiatus võlgnikule üle allkirja vastu või saata tavapostiga tähitud kiri ning tellida väljastusteade. 

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid