DOKUMENDI KOOSTAMINE

Parkimise leppetrahvi vaidlustus

Tasulises eraparklas parkimisel võib parkimiskorraldaja parkimistasu maksmata jätmise korral esitada leppetrahvi nõude vastavalt parklasse paigaldatud parkimistingimustele. Juhul, kui leppetrahvi nõue on esitatud alusetult või leiad, et mingil muul põhjusel on leppetrahvi nõude esitamine ebaõige, siis on võimalik esitada sellele vaidlustus. Avokaado parkimise leppetrahvi vaidlustus sobib kasutamiseks, kui

 • oled saanud eraparklas leppetrahvi nõude
 • leppetrahvi nõude esitamine ei olnud õigustatud
 • parkimiskorraldaja lepingutingimused võimaldavad esitada vaidlustust muul viisil kui parkimiskorraldaja blanketil

Koosta vaidlustus

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Mis on parkimise leppetrahv?

Leppetrahv on lepingus ettenähtud lepingut rikkunud lepingupoole kohustus maksta kahjustatud lepingupoolele kokku lepitud rahasumma. Leppetrahvi eesmärgiks on tagada lepingu täitmine ning vältida võimalikku lepingurikkumist tulevikus.

Leppetrahvi tuleb eristada kohaliku omavalitsuse heaks töötava ametiisiku poolt väljastatud viivistasu otsusest.

Mis vahe on leppetrahvil ja viivistasu otsusel?

Leppetrahv erineb kohaliku omavalitsuse heaks töötava ametiisiku poolt tehtud viivistasu otsusest selle poolest, et tegemist ei ole haldusorgani poolt määratud ja kohaliku omavalitsuse arvele tasumisele kuuluva rahasummaga, vaid eraisikute vahelisest lepingust tuleneva kohustusega.

Leppetrahvi erinevus väärteo eest karistusena määratavast trahvist seisneb selles, et leppetrahv on lepinguline sanktsioon lepingu rikkumise eest, samal ajal kui karistusena määrataval trahvil on avalik karistuslik iseloom, mille eesmärgiks on tõkestada avaliku õiguskorra rikkumisi, mistõttu viimast võib rakendada vaid ametiisik.

Viivistasu otsus on täitedokument, s.t. et selle mittetasumisel antakse viivistasu otsuses märgitud summa sissenõudmine otse kohtutäiturile.

Leppetrahvi nõuet aga ei saa otse kohtutäiturile sissenõudmiseks edastada ning parkimiskorraldajal tuleb üritada see läbirääkimiste või kohtumenetluse kaudu sisse nõuda.

Kas parklas parkimisega on ikka parkimiseks leping sõlmitud?

Leping tuleb lugeda sõlmituks, kui mõlemad pooled on sellekohast tahet väljendanud, tehes muuhulgas tahte väljendamise soovile viitavaid toiminguid. Seega võib lepingu sõlmimisega olla tegemist ka juhul, kui klient pargib auto tasulisele parkimisalale pärast seda, kui tal on olnud mõistlik võimalus tutvuda parkimisala sissesõidu juures olevate lepingutingimustega. Auto parkimisega on klient sellisel juhul väljendanud nõusolekut olla õiguslikult seotud ning sellest hetkest loetakse ka leping sõlmituks.

Kui varem on olnud erinevad arusaamad, kas vastava liiklusmärgi või infotahvli taha auto parkimisel on ikka leping sõlmitud või mitte, siis hiljutises lahendis asjas 3-2-1-3-16 on Riigikohus väga selgelt jaatanud ja välja toonud, et sellisel viisil lepingu sõlmine on täiesti võimalik.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid