DOKUMENDI KOOSTAMINE

Projektijuhtimise leping

Projektijuhtimise leping on üks teenuste osutamise lepingu (käsunduslepingu) liike. Projektijuhtimise lepinguga lepivad tellija ning projektijuht kokku, et projektijuht korraldab mingi teatud projekti elluviimise tellija huvides ning juhiste kohaselt. Avokaado projektijuhtimise leping:

 • sobib kasutamiseks erinevate projektide puhul
 • võimaldab sätestada lisaks tasule ka projektijuhi kulude hüvitamist
 • sobib kasutamiseks nii ettevõttest kui füüsilisest isikust projektijuhi puhul

Koosta leping

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kas projektijuht peab teenust osutama isiklikult?

Võlaõigusseaduse § 622 alusel eeldatakse, et projektijuht kui käsundisaaja peab kohustust täitma isiklikult, kuid tal on õigus kasutada kolmanda isiku abi. Selle põhjuseks on eelkõige asjaolu, et tellijal on enamasti huvi, et teenust osutaks just konkreetne projektijuht. Küll aga võivad pooled lepingus kokku leppida, et kolmas isik võib lepingu sõlminud projektijuhi asemel teenust osutada. Sel juhul on lepingu sõlminud projektijuhil siiski kohustus tagada teenuse osutamise vastavus lepingule.

Millal on tellijal kohustus maksta teenuse osutamise eest tasu?

Projektijuhile tasu maksmise aeg on kokkuleppeline. Tasu võib maksta ühekordselt, näiteks pärast teenuse osutamist, osadena või ka igakuiselt. Samuti, eelkõige kui tasu makstakse ühekordselt, on projektijuhil õigus nõuda ettemaksu.

Kas tellija peab projektijuhile hüvitama täiendavad kulud?

Võlaõigusseaduse § 628 lg 2 alusel peab tellija kui käsundiandja hüvitama projektijuhile kui käsundisaajale mõistlikud kulud, mida projektijuht on teinud lepingu täitmiseks ja mida ta võis vastavalt asjaoludele vajalikuks pidada, välja arvatud, kui kulud tuleb katta projektijuhi tasu arvel. Eeldatakse, et tasu arvel kaetakse projektijuhile lepingust tulenevate ülesannete täitmisel tavaliselt tekkivad kulud ning kulud, mis oleksid talle tekkinud ka ilma lepingut sõlmimata. Pooled saavad lepingus täpsemalt kokku leppida, kas tekkivad kulud kuuluvad täiendavalt hüvitamisele või kuuluvad kulud hüvitamisele projektijuhile makstava tasu arvelt.

Juhul, kui tellija kohustub kulud täiendavalt hüvitama, peab projektijuht koostama kulude kohta aruande koos kulude tegemist tõendavate dokumentidega lepingus kokku lepitud kuupäevaks..

Kas tellija peab andma projektijuhile õiguse ennast esindada?

Teatud juhtudel võib olla vajalik, et projektijuhil oleks volitus tellijat esindada. Sellisel juhul on lihtsam selles juba lepingu sõlmimisel kokku leppida. Volituse andmine ei tähenda, et projektijuht võib tellijat igas olukorras esindada. Volituse piiride määramisel tuleb arvesse võtta, millal võib projektijuhil olla vajalik tellijat esindada.

Volituse andmises ja selle piirides võib kokku leppida ka hiljem, koostades selleks eraldi volikirja.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid