DOKUMENDI KOOSTAMINE

Raamatupidamisteenuse osutamise leping

Raamatupidamisteenuse osutamise leping sõlmitakse raamatupidaja ja raamatupidamisteenuse tellija vahel eesmärgiga leppida kokku teenuse osutamise tingimustes ning tasu maksmise korras. Avokaado raamatupidamisteenuse osutamise leping sobib kasutamiseks, kui:

 • isik soovib tellida raamatupidamisteenust
 • teenuse eest makstakse tasu konkreetse summana või hinnakirja alusel
 • tasu makstakse kas kord kuus või kord aastas

Koosta leping

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kes vastutab valeandmede või -informatsiooni edastamise eest?

Raamatupidajal on kohustus tagada teenuse osutamise vastavus kehtivatele õigusaktidele ning Raamatupidamise Toimkonna juhenditele. Raamatupidaja kohustub tagama edastatava informatsiooni täpsuse ja õigsuse, välja arvatud juhul, kui informatsiooni ebaõigsus või ebatäpsus tuleneb tellija poolt raamatupidajale edastatavate dokumentide ebaõigsusest või ebatäpsusest.

Kes peab säilitama raamatupidamise dokumendid?

Lepingu kehtivuse ajal on raamatupidajal kohustus osutada raamatupidamisteenust kooskõlas kehtivate õigusaktidega, millest tuleneb ka kohustus säilitada raamatupidamisdokumendid. Pärast lepingu lõppemist on tellijal õigus nõuda raamatupidajalt kas dokumentide edaspidist säilitamist või nende tagastamist, millega läheb dokumentide säilitamise kohustus üle tellijale.

Kuidas toimub raamatupidajale tasu maksmine? 

Pooled saavad kokku leppida, kas tasu maksmine toimub konkreetse summana või raamatupidaja poolt esitatud hinnakirja alusel. Viimasel juhul tuleb hinnakiri lisada lepingule. 

Tasu võib maksta vastavalt poolte kokkuleppele ja osutatavale teenusele kas kord kuus või kord aastas.

Millal raamatupidamisteenuse osutamise leping lõppeb?

Leping on sõlmitud tähtajatult, kuid mõlemal poolel on õigus leping igal ajal sõltumata põhjusest üles öelda. Lepingu lõpetamise ainsaks tingimuseks on etteteatamistähtajast kinni pidamine. Etteteatamistähtaja pikkuses lepivad pooled lepingu sõlmimisel kokku. 

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid