DOKUMENDI KOOSTAMINE

Seadme rendileping

Rendilepinguga annab üks isik teisele kasutamiseks mingisuguse eseme, mille kasutamise eest maksab rentnik rendileandjale tasu. Avokaado seadme rendileping sobib kasutamiseks, kui:

 • isikule antakse määratud ajaks kasutada mingisugune ese
 • isik peab kasutamise eest maksma tasu
 • soovitakse kokku leppida kasutamise tingimused


Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kas seadme rentnik tohib seadet kellelegi teisele kasutamiseks edasi anda?

Pooled saavad lepingus kokku leppida, kas rentnikul on lubatud seadet kolmandatele isikutele kasutamiseks anda või mitte. Ka juhul, kui seadme kolmandate isikute kasutusse andmine on lubatud, vastutab rentnik rendileandja ees seadme säilimise ja korrashoiu eest

Kes vastutab seadme puuduste kõrvaldamise, hoolduse ja remondi eest rendilepingu kehtivuse ajal?

Üldjuhul eeldatakse, et rendilepingu kehtivuse ajal on rentnikul kohust vastutada seadme hoolduse ja remondi eest ning kanda sellega seonduvad kulutused. Rendileandja vastutab hoolduse ja remondi eest ning kannab vastavad kulutused tavaliselt olukorras, kus tegemist on lühiajalise rendilepinguga ning sel juhul sisaldub seadme hooldustasu renditasus.

Lepingus sätestatakse rentniku kohustus kõrvaldada seadmel esinevad pisipuudused, mille kõrvaldamist võib rentnikult mõistlikult eeldada.

Kas rendileping peab alati olema tasuline?

Iseenesest ei ole kohustust seadme teisele isikule kasutusse andmisel selle eest kindlasti tasu nõuda ning on võimalik sõlmida tasuta kasutamise leping. Eraisikute omavahelistes suhetes ei ole probleeme, kui soovitakse seade anda teise isiku kasutusse tasuta, kuid ettevõtete vahelistes suhetes tuleb pöörata tähelepanu ka maksuküsimustele. Olenevalt konkreetsest olukorrast ja suhtest tuleb hinnata, kas tasuta kasutusse andmine võiks endaga kaasa tuua erisoodustusmaksu või ettevõtlusega mitteseotud kulude tulumaksu kohustust.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid