DOKUMENDI KOOSTAMINE

Sõiduki müügileping

Sõiduki müügilepinguga müüja müüb ja ostja ostab temalt sõiduki. Sõiduki müügileping on müügileping nagu iga teinegi, kuid see on üles ehitatud just sõiduki müügitehingu eripärasid arvestades. Avokaado sõiduki müügileping sobib kasutamiseks kui:

 • soovid osta või müüa sõidukit
 • soovid sõiduki müügitehingu kirjalikult fikseerida
 • ostuhind tasutakse ühe maksena

Koosta leping

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Mis vormis peab sõiduki müügilepingu sõlmima?

Seadus ei näe sõiduki müügitehingule ette kohustuslikku vormi, kuid soovitatav on kindlasti sõlmida kirjalik või digitaalne müügileping, et kõik tehingu asjaolud ning tingimused oleksid selgelt kirjas. See aitab ennetada ning lahendada võimalikke vaidlusi.

Kas müüja peab andma sõidukile garantii?

Garantii on müüja poolt antav lisahüve sõiduki ostjale, millega antakse teatav ajaperiood, mille jooksul müüja kõrvaldab või hüvitab sõiduki võimalikud puudused. Garantii andmine ei ole kohustuslik.

Samas kohalduvad sõiduki müügilepingule kõik võlaõigusseaduse müügilepingu sätted, ning nende kohaselt vastutab müüja asja lepingutingimustele mittevastavuse eest, kui mittevastavus on olemas juhusliku hävimise ja kahjustumise riisiko ülemineku ajal ostjale (milleks on tavapäraselt sõiduki üleandmise aeg), isegi kui mittevastavus ilmneb hiljem.

Tarbijalemüügi puhul (kui tarbijale müüb sõiduki müüja, kes sõlmib lepingu oma majandus- või kutsetegevuses) vastutab müüja asja lepingutingimustele mittevastavuse eest, mis ilmneb kahe aasta jooksul asja üleandmisest ostjale ning samuti eeldatakse, et kuue kuu jooksul asja ostjale üleandmise päevast ilmnenud lepingutingimustele mittevastavus oli olemas asja üleandmise ajal.

Kas saan kuskilt sõiduki tausta kontrollida?

Eesti registris oleva sõiduki osas saab teha taustakontrolli maanteeameti kodulehe kaudu: https://eteenindus.mnt.ee/public/soidukTaustakontroll.jsf

Eestist pärit auto puhul saad kontrollida Liikluskindlustuse Fondi kodulehel www.lkf.ee võimalikke avariisid.

Sõiduki andmeid on võimalik kontrollida ka sõiduki tehasetähise ehk VIN-koodi alusel vastava margi esinduses. VIN-koodi leiad sõiduki ja dokumentide pealt.

VIN-kood (e tehasetähis) on 17 tähest ja numbrist koosnev tähistus, mille valmistaja on määranud konkreetse sõiduki tähistamiseks (vehicle identification number). VIN-kood peab olema sõidukile kantud sõidukitootja poolt, ta peab olema loetav ning manipulatsioonitunnusteta. VIN-kood peab olema sõidukile pressitud või löödud, lisaks võib seda teinekord tuvastada veel esiklaasi alt ning kindlasti sõiduki andmesildilt. Kontrolli alati sõiduki VIN-koodi ning võrdle seda hoolikalt dokumentidel olevaga.

Kui selgub, et sõidukil on vigu, kas saan midagi teha?

Kui müüja on andnud sõidukile garantii, siis tuleb esitada müüjale garantiinõue. Kui eraldi garantiid ei ole antud, siis vastutab müüja võlaõigusseaduses toodud korras lepingutingimustele mittevastavuse eest. Esimese sammuna tuleb suhelda müüjaga ning teavitada teda sõiduki puudustest.

Olenevalt olukorrast ja puudustest võib ostjal olla õigus nõuda kas puuduste parandamist, ostuhinna alandamist, kahju hüvitamist või taganeda lepingust.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid