DOKUMENDI KOOSTAMINE

Sõiduki rendileandmise akt

Sõiduki rendileandmise akt on alati soovitav koostada sõiduki rendile andmisel. Aktis fikseeritakse rentnikule üleantav sõiduk, selle läbisõit ja seisukord ning koos sõidukiga üleantav vara. Üleandmise akt on vajalik sõiduki üleandmise aja ning seisukorra fikseerimiseks. Kui sõidukil esineb üleandmise ajal puuduseid, tuleks need kindlasti akti kirja panna. Aktis kirjeldatule saavad pooled hiljem tugineda puuduste olemasolu või puudumise tuvastamisel. Avokaado sõiduki rendileandmise akt:

 • sobib kasutamiseks mitmesuguste sõidukite rentimisel
 • aitab lepingupooltel fikseerida üleantava sõiduki seisukorra
 • võimaldab ennetada võimalikke vaidlusi sõiduki seisukorra osas.

Koosta dokument

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kas üleandmise akti koostamine on kohustuslik?

Seadusest ei tulene sõiduki rentimisel üleandmise akti koostamise kohustust, kuid kindlasti on soovitav vastav akt koostada. Akt tõendab sõiduki rentnikule ülendamise fakti ning samuti saab selles ära märkida kõik üleantava sõiduki olulised omadused. Lisaks märgitakse aktis ka läbisõit ning soovi korral läbisõidupiirang ning selle ületamise tagajärjed.

Korrektselt vormistatud üleandmise akti olemasolu aitab vähendada võimalikke vaidlusi sõiduki üleandmise või seisukorra osas.

Kas rendileandja ja rentnik peavad akti isiklikult allkirjastama?

Kui rendileandja või rentnik ei allkirjasta akti isiklikult, siis peab isikul, kes akti allkirjastab, olema vastavalt rendileandja või rentniku esindamise õigus. Kui rendileandjaks või rentnikuks on juriidiline isik, siis seadusejärgseks esindajaks on juhatuse liige, kuid aktile saab rendileandja või rentniku nimel alla kirjutada ka vastavat volitust omav isik. Kui allkirjastaja tegutseb volituse alusel, siis on soovitav kontrollida volikirja olemasolu ning võimaluse korral säilitada volikirja koopia koos aktiga.

Kas sõidukit saab rendile anda ainult omanik?

Sõiduki rendile andmiseks peab rendileandjal olema selleks õigus. Sõiduki omanikul on üldjuhul alati sõiduki käsutamise, sealhulgas kasutusse andmise õigus. Samas, sõiduki rendileandja ei pea alati olema sõiduki omanik. Näiteks enamik autorendiettevõtteid ei ole renditavate autode omanikud, vaid need on liisitud ning omanikeks on liisinguandjad. Selleks, et sõiduki valdaja, kes ei ole sõiduki omanik, saaks Sõidukit rendile anda, peab talle sõiduki omaniku poolt olema antud vastav õigus.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid