DOKUMENDI KOOSTAMINE

Tähtajatu üürilepingu korralise ülesütlemise avaldus

Tähtajatu üürilepingu korraliseks ülesütlemiseks piisab ülesütleva lepingupoole soovist üürileping lõpetada. Võlaõigusseadus näeb avaldusele ette kindlad vormi- ja sisunõuded. Avokaado tähtajatu üürilepingu korralise ülesütlemise avaldus:

 • sobib kasutamiseks nii üürniku kui üürileandja poolsel üürilepingu ülesütlemisel
 • sobib kasutamiseks tähtajatu elu- ja äriruumi üürilepingu ülesütlemisel
 • vastab seaduses ettenähtud nõuetele

Koosta avaldus

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kui palju peab lepingupool üürilepingu korralisest ülesütlemisest ette teatama?

Kinnisasja ning elu- või äriruumi üürimise puhul võib kumbki lepingupool tähtajatu üürilepingu üles öelda, teatades sellest ette vähemalt kolm kuud. Eluruumi üürimise puhul on antud kolmekuine tähtaeg miinimum, poolte kokkulepe lühema etteteatamisperioodi osas on tühine. Äriruumide puhul aga võivad pooled kokku leppida ka lühemas etteteatamise ajas. Samas võivad pooled ka eluruumi puhul kokku leppida pikemas etteteatamise perioodis.

Kas üürilepingu ülesütlemisavaldus peab olema kindlas vormis?

Seaduse kohaselt võib üürileandja või üürnik elu- või äriruumi üürilepingu üles öelda ülesütlemisavaldusega, mis on kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis. Kirjalikku taasesitamist võimaldav vorm tähendab, et avaldust peab olema võimalik kirjalikult produtseerida (s.o. avaldus võib olla ka edastatud ka e-posti või tekstisõnumi teel).

Elu- ja äriruumide üürilepingu ülesütlemisavalduse sisule on seaduses sätestatud samuti kindlad nõuded: ülesütlemisavalduses peavad sisalduma vähemalt andmed üüritud asja, lepingu lõppemise päeva, ülesütlemise aluse kohta ning eluruumi üürilepingu ülesütlemise puhul peab avaldus sisaldama ka ülesütlemise vaidlustamise korda ja tähtaegu.

Kui ülesütlemisavaldus ei vasta eeltoodud nõuetele, on sellise avaldusega tehtud ülesütlemine tühine.

Kas üürnikul on üürilepingu ülesütlemiseks vaja abikaasa nõusolekut?

Üürnikul on eluruumi üürilepingu ülesütlemiseks vaja üüritud eluruumis temaga koos elava abikaasa nõusolekut, mis peab olema kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis.

Kui abikaasa nõusolekut ei ole võimalik saada või kui abikaasa selle andmisest mõjuva põhjuseta keeldub, võib üürnik nõuda abikaasalt nõusoleku andmist kohtus ning sellisel juhul asendab nõusolekut vastav kohtuotsus.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid