DOKUMENDI KOOSTAMINE

Tööandja hoiatus

Üldjuhul on tööandja poolt töölepingu ülesütlemise eelduseks see, et tööandja on töötajale eelnevalt esitanud hoiatuse, et sarnase käitumise jätkumisel ütleb ta töölepingu üles. Edasiste vaidluste ennetamiseks on soovitatav esitada töötajale hoiatus kirjalikus vormis. Avokaado tööandja hoiatus sobib kasutamiseks, kui:

 • töötaja on rikkunud töölepingust tulenevaid kohustusi
 • töötajat hoiatatakse, et sarnase käitumise jätkumisel tööleping lõpetatakse

Koosta dokument

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Mis tähendus on hoiatusel?

Hoiatuse eesmärgiks on teavitada töötajat, et sarnase käitumise jätkumisel ütleb tööandja temaga sõlmitud töölepingu üles ning anda töötajale võimalus oma käitumist parandada. Töötajal on võimalik esitada hoiatusele vastuväiteid või muuta oma käitumist.

Praktikas omab hoiatus tähendust eelkõige nendel juhtudel, kus tööandja ütleb töötajaga sõlmitud töölepingu üles ning töötaja soovib ülesütlemist vaidlustada. Kui töötaja pöördub kaebusega töövaidluskomisjoni poole, peab komisjon hindama ülesütlemise seaduslikkust lähtuvalt hoiatuse tegemisest, selle sisust ja tagajärgedest.

Kas tööandja peab töötajat alati enne töölepingu ülesütlemist hoiatama?

Tööandja võib töölepingu üles öelda töötaja kohustuse rikkumise või tema töövõime vähenemise tõttu, kui ülesütlemisele eelneb tööandja hoiatus. Kuigi hoiatusele ei tulene seadusest kindlat vorminõuet, on tulevaste vaidluste vältimiseks soovitatav hoiatus töötajale teha kirjalikus vormis.

Hoiatuse tegemine ei ole vajalik, kui töötaja ei saa kohustuse rikkumise erilise raskuse tõttu või muul põhjusel seda hea usu põhimõtte järgi tööandjalt oodata.

Kas töötajal on õigus hoiatust vaidlustada?

Hoiatust ei saa vaidlustada, kuid töötajal on õigus esitada hoiatusele vastuväiteid. Sarnaselt hoiatusele on ka vastuväited soovitatav esitada kirjalikus vormis. Kui töötaja vastuväiteid ei esita, võib seda tõlgendada hoiatusega nõustumisega.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid