DOKUMENDI KOOSTAMINE

Tööandja vara kasutamise leping

Tööandja vara kasutamise kokkulepe sõlmitakse juhul, kui töötaja kasutab tööandja vara ja pooled soovivad kokku leppida vara kasutamise tingimustes ning poolte kohustustes ja vastutuses seoses vara hooldamise ja säilimisega. Avokaado tööandja vara kasutamise kokkulepe sobib kasutamiseks, kui:

 • tööandja annab töötaja kasutusse vara
 • töötaja ei maksa vara kasutamise eest tasu
 • tööandjal on õigus vara igal hetkel enda valdusesse tagasi võtta

Koosta leping

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kas töötaja võib tööandja vara kasutada erahuvides?

Pooled saavad lepingus kokku leppida, kas töötajal on õigus kasutada tööandja vara ka erahuvides, kuid sel juhul tuleb silmas pidada, et tööandja vara tasuta kasutada andmine tööandja ettevõtlusega mitteseotud tegevuseks loetakse erisoodustuseks tulumaksuseaduse tähenduses ning seega tuleb tööandjal selle pealt tulumaksu maksta.

Mis on erisoodustus?

Tulumaksuseaduse kohaselt loetakse erisoodustuseks igasugust kaupa, teenust või rahaliselt hinnatavat soodustust, mida antakse töötajale seoses töötamisega tööandja juures. Muuhulgas on erisoodustuseks ka tööandja vara tasuta või soodushinnaga tööandja ettevõtlusega mitteseotud tegevuseks kasutada andmine. Erisoodustuse maksustamise eesmärgiks on maksustada võrdselt töötajale nii rahaliselt kui mitterahaliselt antavad hüved. Oluline on märkida, et erisoodustusena maksustatakse just töötaja rahaline tulu, mitte tööandja kulu. Seega võib mõnikord juhtuda, et tööandja polegi (otsest) kulutust teinud, kuid erisoodustus on siiski antud ja maksukohustus tekkinud.

Kas kasutada antav vara peab olema tööandja oma?

Erisoodustuse kohustuse tekkimise või arvutamise mõistes loetakse tööandja varaks tööandja valduses olevat vara – olgu see siis tööandja omandis, soetatud liisingulepingu alusel, renditud, kasutuses (tasuta) kasutusvalduse lepingu alusel vmt. Oluline on asjaolu, et sel ajal kui vara antakse töötaja käsutusse, on see tööandja omandis või valduses.

Kes vastutab vara hooldamise ja säilimise eest?

Lepingu alusel on tööandja kohustus hoida vara töökorras ning teostada vara tavapärast hooldust. Töötajal on kohustus tagada vara säilimine, kuid töötaja ei vastuta vara eesmärgipärasest kasutamisest tingitud muutumise või halvenemise eest. Juhul, kui töötaja tekitab varale kahju hooletu või väära kasutamisega, on töötajal kohustus tekitatud kahju hüvitada.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid