DOKUMENDI KOOSTAMINE

Tööjõu rendileping

Tööjõu rendisuhe tähendab, et tööandjaks on rendiagentuur, kes on sõlminud töötajaga töölepingu, mille alusel on töötaja andnud nõusoleku töötada ajutiselt kolmanda isiku ehk kasutajaettevõtte juhtimise ja kontrolli all. Tööjõu rendileping sõlmitakse tööandja ehk rendileandja ja kasutajaettevõtte vahel eesmärgiga reguleerida nendevahelist koostööd. Avokaado tööjõu rendileping sobib kasutamiseks kui:

 • rendileandjal on töötajaga tööleping
 • töötaja on nõustunud renditööga
 • kasutajaettevõtja soovib töötajat ajutiselt kasutada

Koosta leping

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kes vastutab töötajale tasu maksmise eest?

Kui töötaja renditakse mingiks perioodiks kasutajaettevõtjale, siis töötaja tööandjaks jääb ikkagi rendileandjast ettevõte. Seetõttu on ka rendileandja kohustuseks tagada töötajale töö ning maksta tehtud töö eest töötasu. Kasutajaettevõtja kohustuseks on pakkuda töötajale töötamiseks sobivaid tingimusi.

Kas renditöösuhte puhul võib sõlmida järjestikku mitu tähtajalist töölepingut?

Töölepinguseadus näeb ette, et juhul, kui tööandja ja töötaja vahel on sõlmitud tähtajaline tööleping samalaadse töö tegemiseks järjestikku rohkem kui kaks korda või kui tähtajalist lepingut on pikendatud rohkem kui üks kord viie aasta jooksul, loetakse töösuhe algusest peale tähtajatuks. Renditöösuhte puhul sätestab töölepinguseadus aga erandi - tähtajalise töölepingu pikendamise piirangut kohaldatakse iga kasutajaettevõtja kohta eraldi. See tähendab, et selleks, et tähtajaline tööleping ei muutu pikendamiste tõttu tähtajatuks, kui tööd osutatakse erinevatele kasutajaettevõtjatele.

Kelle korraldustele peab töötaja alluma?

Üldjuhul korraldab renditöösuhtes töötaja tööd kasutajaettevõtja, kuid pooled võivad leppida kokku ka teistsuguses töökorralduses. Olukorras, kus kasutajaettevõtja ja tööandja korraldused on omavahel vastuolus, peab töötaja lähtuma siiski enda tööandja ehk rendileandja korraldustest.

Millised kohustused on kasutajaettevõtjal renditöötaja ees?

Töölepinguseaduse alusel on kasutajaettevõtjal kohustus teavitada renditöötajat talle sobivatest vabadest töökohtadest, kus oleks võimalik sõlmida tähtajatu tööleping. Kui kasutajaettevõtja seda kohustust ei täida, peab seda tegema rendileandja. See eeldab kasutajaettevõtja ja rendileandja pidevat infovahetust, mille kord on soovitatav kokku leppida juba tööjõu rendilepingus.

Samuti on kasutajaettevõtja kohustus tagada töötervishoiu ja tööohutuse nõuete täitmine. Soovitatav on kokku leppida, et töökeskkonnaalase juhendamise ja väljaõppe viib läbi kasutajaettevõtja, kuid rendileandjal säilib õigus seda kontrollida, sest töötaja tervise ja elu säilimise eest vastutab siiski rendileandja kui tööandja.

Ka töötaja tervisekontrolli läbiviimise eest vastutab kasutajaettevõtja, kuid rendileandja kulul. See tagab töötajate sarnase kohtlemise kasutajaettevõttes ilma täiendavate kuludeta.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid