DOKUMENDI KOOSTAMINE

Töölepingu eelleping

Töölepingu eelleping sõlmitakse juhul, kui isikud soovivad sõlmida töölepingu, kuid töötaja tööle asumise kuupäev ei ole teada ning see sõltub takistuse äralangemisest või teatud tingimuse saabumisest (näiteks elamisloa saamisest). Avokaado töölepingu eelleping sobib kasutamiseks juhul kui:

 • pooled kavatsevad sõlmida töölepingu
 • tööle asumise aeg ei ole teada
 • pooled soovivad fikseerida töölepingu põhitingimused

Koosta eelleping

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Milleks sõlmida töölepingu eelleping?

Töölepingu eelleping sõlmitakse peamiselt selleks, et määrata kindlaks tulevikus sõlmitava töölepingu põhitingimused (ametinimetus, palk, puhkus jms) juhul, kui töölepingu kohene sõlmimine on võimatu, näiteks ei ole teada täpne tööle asumise aeg (näiteks ehitisel, kus tööle asutakse, ei ole kasutusluba või ei ole töötajal elamisluba).

Kas eellepingu sõlmimisega tekib pooltel kohustus sõlmida tööleping?

Eellepinguga kohustuvad lepingupooled sõlmima teatud asjaolude saabumisel töölepingu kokkulepitud tingimustel. Kui aga üks pool keeldub töölepingut sõlmimast, kuigi eellepingus nimetatud tingimused on saabunud, ei pruugi olla võimalik nõuda eellepingu täitmist ehk töölepingu sõlmimist. Seetõttu on soovitatav leppida kokku leppetrahvi kohaldamises.

Kas töölepingu eellepingus peaks kokku leppima leppetrahvis?

Töölepingu eellepingu puhul on leppetrahvi eesmärgiks tagada, et teatud tingimuste saabumisel või takistuste äralangemisel pooled töölepingu ka sõlmiksid. Kuivõrd töölepingu eellepingu sõlmimine tekitab mõlemas pooles mõistliku ootuse töölepingu sõlmimiseks ning kui pooled sellega on arvestanud tulevaste plaanide tegemisel, siis töölepingu mittesõlmimine tekitab kindlasti mingisuguse kahju teisele poolele. Arvestades, et taolist kahju on keeruline tõestada, on kasulikum kokku leppida leppetrahvis, mis iseenesest ei välista kahju hüvitamise nõuet osas, milles leppetrahv kahju suurust ei kata.

Samas kui tasumisele kuuluv leppetrahv on ebamõistlikult suur, võib kohus seda leppetrahvi maksmiseks kohustatud lepingupoole nõudmisel vähendada mõistliku suuruseni, arvestades eelkõige kohustuse täitmise ulatust tema poolt, teise lepingupoole õigustatud huvi ja lepingupoolte majanduslikku seisundit. Leppetrahvi maksmiseks kohustatud lepingupool ei või leppetrahvi vähendamist nõuda pärast seda, kui ta on leppetrahvi tasunud.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid