DOKUMENDI KOOSTAMINE

Töölepingu lõpetamise kokkulepe

Töötaja ja tööandja võivad nii tähtajalise kui ka tähtajatu töölepingu igal ajal mõlema poole nõusolekul lõpetada. Soovitame töölepingu lõpetamise kokkuleppe alati kirjalikult vormistada. Avokaado töölepingu lõpetamise kokkulepe sobib kasutamiseks, kui

 • töötaja ja tööandja soovivad töölepingut lõpetada
 • tegemist on tähtajatu või tähtajalise töölepinguga
 • pooled on saavutanud kokkuleppe töölepingu lõpetamise tingimustes

Koosta kokkulepe

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Millal võib töölepingu poolte kokkuleppel lõpetada?

Nii tähtajalise kui ka tähtajatu töölepingu võivad pooled igal ajal mõlema poole nõusolekul lõpetada. Selleks teeb üks pool teisele ettepaneku töölepingu lõpetamiseks ning teine pool peab selgelt ja üheselt mõistetavalt väljendama oma nõusolekut. Kokkulepe eeldab ka poolte üksmeelt lepingu lõpetamise tingimustes, s.o. lepingu lõppemise kuupäevas, võimaliku hüvitise maksmises jne. Seetõttu on soovitatav töölepingu kokkuleppeline lõpetamine kirjalikult vormistada. 

Seejuures on oluline silmas pidada, et tööleping ei saa lõppeda kaudse tahteavalduse, vaikimise või tegevusetusega. Riigikohus näiteks ei lugenud töölepingu kokkuleppeliseks lõpetamiseks olukorda, kus töötaja lahkus töölt ja tööandja ei nõudnud töötaja tööle asumist. 

Töölepingu lõpetamiseks poolte kokkuleppel ei ole vajalik järgida etteteatamistähtaegu, mida muidu peab tegema töölepingu ühepoolsel ülesütlemisel. Oluline on vaid, et pooled oleksid lepingu lõppemise aja suhtes üksmeelel.

Kas töötajal on õigus saada hüvitist, kui tööleping lõpetatakse poolte kokkuleppel? 

Töölepingu kokkuleppelisel lõpetamisel ei ole tööandjal kohustust maksta töötajale hüvitist, kuid pooled võivad selles siiski kokku leppida. 

Samuti ei ole töötajal õigust saada töötuskindlustushüvitist, kui tööleping lõpetati poolte kokkuleppel.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid