DOKUMENDI KOOSTAMINE

Üleandmise akt eluruumi võõrandamisel

Soovitame eluruumi võõrandamisel eluruumi üleandmise akti alati koostada. Aktis fikseeritakse vastuvõtjale üleantavad ruumid, seal asuv vara ning ruumide ja vara seisukord. Lisaks märgitakse mõõdikute näidud ruumi üleandmise hetkel. Aktis fikseeritakse ka üleandmise ajal esinevad puudused. Aktis kirjeldatule saavad pooled hiljem tugineda puuduste olemasolu või puudumise tuvastamisel. Avokaado üleandmise akt eluruumi võõrandamisel:

 • sobib kasutamiseks nii korteri kui maja võõrandamisel
 • fikseerib üleantava ruumi ning vara seisukorra
 • võimaldab ennetada võimalikke vaidlusi eluruumi seisukorra osas

Koosta üleandmise akt

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kas üleandmise akti koostamine on kohustuslik?

Seadusest ei tulene eluruumi võõrandamisel üleandmise akti koostamise kohustust, kuid kindlasti on soovitav vastav akt koostada. Üleandmise akt tõendab eluruumi vastuvõtjale üleandamise fakti ning samuti saab selles ära märkida kõik üleantava ruumi ning vara olulised omadused. Lisaks märgitakse aktis ka mõõdikute näidud, mille saab võtta edasiste arvestuste aluseks.
Korrektselt vormistatud üleandmise akti olemasolu aitab vähendada võimalikke vaidlusi üleantava ruumi üleandmise või seisukorra osas.

Mida teha, kui vastuvõtja ei tule üleandmise akti alla kirjutama?

Tihtipeale on sellise olukorra puhuks ka eluruumi võõrandamislepingus vastavad sätted. Tavapäraselt on sellisel juhul akti koostanud ning ruumi üleandmiseks kohaletulnud üleandjal võimalus akt koos tunnistajatega ise allkirjastada ning edastada selliselt allkirjastatud akt vastuvõtjale. Sellisel juhul on fikseeritud, et akti koostanud üleandja on lepingust tuleneva üleandmise kohustuse täitnud ning vastuvõtjal on tekkinud ruumi üleandmisest tulenevad kohustused.

Kas üleandja ja vastuvõtja peavad akti isiklikult allkirjastama?

Kui üleandja või vastuvõtja ei allkirjasta akti isiklikult, siis peab isikul, kes akti allkirjastab, olema vastavalt üleandja või vastuvõtja esindamise õigus. Kui üleandjaks või vastuvõtjaks on juriidiline isik, siis seadusejärgseks esindajaks on juhatuse liige, kuid aktile saab üleandja või vastuvõtja nimel alla kirjutada ka vastavat volitust omav isik. Kui allkirjastaja tegutseb volituse alusel, siis on soovitav kontrollida volikirja olemasolu ning võimaluse korral säilitada volikirja koopia koos aktiga.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid