DOKUMENDI KOOSTAMINE

Vastuväide maksekäsu kiirmenetluses

Vastuväide maksekäsu kiirmenetluses esitatakse juhul, kui isik soovib vaidlustada tema suhtes algatatud maksekäsu kiirmenetlust. Vastuväite esitamisega jätkub nõude menetlus hagimenetluses juhul, kui avaldaja ei ole soovinud makseettepanekule vastuväite esitamise korral menetluse lõpetamist. Avokaado vastuväide maksekäsu kiirmenetluses sobib kasutamiseks, kui:

 • kohus on maksekäsu kiirmenetluse avalduse alusel teinud makseettepaneku
 • soovite makseettepaneku vaidlustada täielikult
 • soovite makseettepaneku osaliselt vaidlustada

Koosta vastuväide

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Mis on maksekäsu kiirmenetlus?

Maksekäsu kiirmenetlus on formaliseeritud menetlus, mis võimaldab võlausaldajal hagimenetlusest kiiremini ja väiksemate kulutustega saada täitedokument (maksekäsk).

Maksekäsumenetluses ei toimu kohtuistungit ning kohus teeb lahendi üksnes maksekäsu kiirmenetluse avalduse põhjal. Kohus ei kontrolli põhjalikult, kas avaldaja võib nõude esitada.

Maksekäsu kiirmenetluse avalduse rahuldamisel teeb kohus määrusega makseettepaneku, mille järel tuleb võlgnikul tasuda väidetav võlg või esitada kohtule vastuväide.

Kui võlgnik ei ole makseettepanekus nimetatud summat tasunud ega makseettepanekule õigeaegselt vastuväidet esitanud, teeb kohus määrusena maksekäsu summa sissenõudmise kohta. Maksekäsk kuulub viivitamata täitmisele.

Millise tähtaja jooksul peab makseettepanekule vastuväite esitama?

Võlgnikul tasuda väidetav võlg koos intresside ja menetluskuludega tasuda 15 päeva (makseettepaneku välismaal kättetoimetamise korral 30 päeva) jooksul alates makseettepaneku kättetoimetamisest, või esitada sama tähtaja jooksul kohtule vastuväide.

Tähtaeg hakkab kulgema vastuväite kättesaamisele järgnevast päevast. Vastuväite esitamise viimaseks päevaks on tähtaja viimane päev. See tähendab, et tähtaja viimasel päeval peab olema vastuväide jõudnud kohtusse. Kui tähtaja viimane päev langeb puhkepäevale või riigipühale, loetakse tähtaja viimaseks päevaks puhkepäevale või riigipühale vahetult järgnev tööpäev.

Kas võlale on võimalik ka osaliselt vastuväide esitada?

Jah, makseettepanekule on võimalik vastuväidet esitada kas täielikult või osaliselt.

Kui esitada vastuväide kogu nõude vastu, siis see tähendab, et vaieldakse vastu tervele nõudele koos mistahes lisanõuetega, mis makseettepanekus on märgitud.

Kui nõuet osaliselt tunnustada, siis see tähendab, et ulatuses, milles nõuet tunnustatakse, kohustub võlgnik võlgnevuse tasuma.

Kas vastuväidet peab põhjendama?

Vastuväite põhjendamine ei ole kohustuslik, samuti ei lisata vastuväitele seda tõendavaid dokumente. Siiski peaks võlgnik arvestama, et vastuväite esitamine üksnes võla tasumisega viivitamise eesmärgil toob asja hagimenetluses arutamisel kaasa menetluskulude suurenemise ning lõppkokkuvõttes suureneb võlgnikult nõutav summa.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid