DOKUMENDI KOOSTAMINE

Võla laenuks vormistamise leping

Olukorras, kus isikul on võlg teise isiku ees, kuid ei soovi või ei saa kohe võlga ära tasuda, võivad pooled sõlmida võla laenuks vormistamise lepingu. Selle tulemusena muutub võlg laenuks ning viiviste arvestus peatub, kuid pooled võivad kokku leppida intressi maksmise kohustuses. Avokaado võla laenuks vormistamise leping sobib kasutamiseks, kui:

 • isikul on teise isiku ees rahaline võlgnevus
 • võlgnevust ei maksta kohe korraga ära
 • pooled on nõus võlgnevuse laenuks ümber vormistama

Koosta avaldus

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kes võib laenu anda?

Üldreeglina võib laenu anda iga isik, kellel on selleks võimalus. Samas, kui laenu andmine muutub laenuandja majandustegevuseks ning kui laenu antakse tarbijatele, siis kohalduvad laenuandjale mitmesugused nõuded ja kohustused, et tagada tarbijate õiguste järgimine ja vastutustundliku laenuturu toimimine.

Miks on kasulik võlgnevus laenuks ümber vormistada?

Kui rahaline kohustus on muutunud sissenõutavaks, see tähendab, et võla maksmise tähtaeg on möödunud, on võlausaldajal õigus nõuda viivist, mis aja möödudes kasvab. Kui võlgnikul ei ole võimalust võlgnevust kohe täielikult ära maksta, võib olla kasulikum vormistada võlg ümber laenuks, et peatada viiviste arvestus, ning leppida kokku võlgnevuse tagasimaksmise viisis. Küll aga tuleb silmas pidada, et ümbervormistatud võlalt ehk laenult on õigus nõuda intressi maksmist.

Kas laenult peab alati arvestama intressi?

Kui laenuandja annab laenu majandus- või kutsetegevuses, siis tuleb laenult maksta intressi. Muu laenulepingu puhul on intressi maksmise kohustus vaid siis, kui selles on lepingus kokku lepitud. See tähendab, et kui laen on antud majandus- või kutsetegevuses, siis isegi, kui lepingus ei ole laenuintressi sätestatud, tuleb laenult maksta vähemalt seaduses sätestatud intressimäära.

Väljaspool majandus- või kutsetegevust antud laenude puhul ei ole intressi arvestamine ja tasumine kohustuslik.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid