DOKUMENDI KOOSTAMINE

Võlgniku pankrotiavaldus

Juhul, kui võlgnik on muutunud püsivalt maksejõuetuks, on tal õigus (ja teatud juhtudel ka kohustus) esitada pankrotiavaldus enda suhtes pankrotimenetluse algatamiseks. Avokaado võlgniku pankrotiavaldus sobib kasutamiseks, kui:

 • võlgnik on püsivalt maksejõuetu
 • võlgniku vastu on kehtivad nõuded
 • võlgnik soovib alustada pankrotimenetlust

Koosta dokument

Sinu andmed on turvaliselt kaitstud.
3 lihtsat sammu
 • 1Vali
  dokument
 • 2Vasta
  küsimustele
 • 3Lae alla
  ja jaga

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas põhjendada võlgniku maksejõuetust?

Kui võlgnik esitab pankrotiavalduse enda suhtes pankrotimenetluse alustamiseks, siis eeldatakse võlgniku maksejõuetust. Siiski peab võlgnik pankrotiavalduses põhistama oma maksejõuetuse, lisades seletuse maksejõuetuse põhjuste kohta ning võlanimekirja. Seletuses peab võlgnik tooma välja maksejõuetuse põhjused ning näitama, miks maksejõuetus on püsiv.

Mis on võlanimekiri?

Koos maksejõuetuse põhjuste seletusega peab võlgnik koos pankrotiavaldusega esitama võlanimekirja. Võlanimekirjas sisalduvad nõuded võlgniku vastu (sh võlausaldajate nimed ja nende elu- või asukohad ning nende nõuded) ning andmed võlgniku vara kohta.

Kas pankrotiavalduse võib allkirjastada võlgniku esindaja?

Pankrotiseadusest tuleneb võlgniku kohustus allkirjastada isiklikult seletus maksejõuetuse põhjuste kohta ja võlanimekiri. See tähendab, et need dokumendid peab allkirjastama eraisikust võlgnik ise või juriidilisest isikust võlgniku puhul tema seaduslik esindaja.

10% ADVOKAADI TASUST

Kvaliteet mõistliku hinnaga

Advokaadibüroo kvaliteet
90% odavamalt

15 min VALMIS LEPINGUNI

Kiire tulemus

Sama aeg kuluks sul oma advokaadile soovi edastamiseks

100% TURVALINE

Turvaline ja usaldusväärne

Sinu andmed on 100% turvatud ja privaatsus väga hästi kaitstud

Kasulikud omadused

Lai valik dokumente

Avokaado veebikeskkonnas saad ise või juristi abiga koostada kiiresti ja lihtsalt kõiki olulisi dokumente nii oma pere kui ka ettevõtte jaoks. Avokaado lepingute ja dokumentide valik täieneb pidevalt.

Lihtne kasutada

Samm-sammult antavad juhised muudavad Avokaado kasutamise kõigile arusaadavaks. Vali dokument, vasta küsimustele ja sinu dokument ongi valmis.

Usaldusväärne

Dokumentide õigussisu on koostanud kogenud juristid ja need vastavad alati kehtivale õigusele ning parimale õiguspraktikale. Loodud dokumendid säilitatakse konfidentsiaalselt ja lisatasuta meie andmebaasis, mille turvalisus on ekspertide poolt testitud.

Koostöö

Sinu määratud isikud saavad lepinguid kommenteerida, teha muutmisettepanekuid ja lepinguid allkirjastada. Läbirääkimised pole kunagi nii lihtsad olnud.

Jaga ja vaata

Sul on võimalik lepinguid ja dokumente väga lihtsalt ning turvaliselt jagada teiste osapoolte, nõustajate või pereliikmetega.

Digitaalne allkirjastamine

Sinul ja sinu poolt määratud isikutel on võimalik dokumente Avokaado keskkonnas digitaalselt allkirjastada.

Lisateenused

Dokumendi ülevaatus

Avokaado juristid vastavad kiiresti sinu küsimustele ja kontrollivad Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi ning vajadusel täiendavad seda sinule vajalike sätetega.
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Tõlkimine

Avokaados koostatud või üleslaetud dokumendi saab ühe nupulevajutusega saata tõlkimiseks sulle sobivasse keelde. 
Loe edasi ›

LISATAKSE VARSTI

Leia jurist

Kui vajad traditsioonilist õigusabi, saadame sulle soodushindadega pakkumised parimatelt juristidelt ja saad nende seast valida endale sobivaima. Sa ei pea enam ise juriste otsima ja nende kõigiga eraldi suhtlema. Loe edasi ›

Mida kasutajad arvavad?

Avokaado puhul üllatas mind enim hinna ning vastu saadava teenuse kvaliteedi suhe. Hinnad on väga mõistlikud.
Mailis Timmi Idea PR
Meeldis, et teenuste valikus on kõik, mida meil messe korraldades vaja on, alates töölepingust kuni dokumentide ülevaatuseni.
Auris Rätsep Eesti Messid
Lepingu koostamisel esitatavad küsimused on lihtsad ja ei vaja vastamiseks õigusalaseid teadmisi.
Indrek Teder Advokaadibüroo TEDER
Meil oli vaja kiiresti koostada leping, aga polnud sellise lepingutüübiga varem kokku puutunud. Avokaados kulus lepingu koostamiseks vaid 15 minutit ja mõni hetk hiljem oli see juba ka allkirjastatud.
Tuuli Semevsky Saag & Semevsky Keelestuudio

Avokaado partnerid